Спеціальні потреби

Розвідка США ділитиметься даними про Китай і Росію із приватним сектором та міжнародними партнерами – директива Білого дому


Джен Істерлі, директорка Агентства з кібербезпеки та захисту інфраструктури США розповіла, що досвід поширення розвідданих про вторгнення Росії в Україну допоміг убезпечити критичну інфраструктуру. Фото: AP/Mariam Zuhaib
Джен Істерлі, директорка Агентства з кібербезпеки та захисту інфраструктури США розповіла, що досвід поширення розвідданих про вторгнення Росії в Україну допоміг убезпечити критичну інфраструктуру. Фото: AP/Mariam Zuhaib

Президент США Джо Байден зобов’язав “шпигунські служби” ділитися розвідданими з приватним сектором, коли йдеться про потенційні загрози з боку Китаю та Росії. Як інформує видання The Hill, доступ до даних отримають компанії, які обслуговують критично важливу інфраструктуру США.

Така директива є частиною свіжого Меморандуму нацбезпеки щодо стійкості та убезпечення критичної інфраструктури, який Білий дім оприлюднив 30 квітня.

Метою ініціативи є захист від ризиків з боку іноземних супротивників - країн, злочинних груп чи хакерів. У документі йдеться про активізацію обміну розвідданими на “найнижчому можливому рівні класифікації” між приватними та міжнародними партнерами.

“Ця політика є особливо актуальною сьогодні, враховуючи деструктивні атаки програм-вимагачів, які тривають, кібератаки на системи водопостачання США з боку наших ворогів, неодноразові свідчення директора ФБР та інших вищих посадових осіб адміністрації, які б'ють на сполох про те, як наша критична інфраструктура є мішенню”, — цитує The Hill Кейтлін Дюркович, заступницю радника президента Байдена з внутрішньої безпеки.

За інформацією видання, при розробці Меморандуму взяли до уваги зокрема і досвід попередження від розвідки США про повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Директорка Агентства з кібербезпеки та захисту інфраструктури США Джен Істерлі заявила, що агенція розсекретила потенційні атаки з боку російського уряду, щоб попередити операторів критичної інфраструктури.

Сьогодні, за її словами, це стає ще більш актуальним через “серйозні загрози з боку Китаю”.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

НАТО і Трамп: чого очікувати від другого терміну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG