Дозвіл США вражати воєнні цілі на території Росії за допомогою американської зброї допоміг Україні зупинити російський наступ на Харків. Тепер українські сили оборони потребують подальшого зняття обмежень, щоб захистити й інші українські міста. Про це під час свого виступу в Інституті Рональда Рейгана у Вашингтоні заявив президент України Володимир Зеленський.
"Уявіть, скільки ми можемо досягти, коли всі обмеження будуть зняті. Так само зараз ми можемо захистити наші міста від російських керованих бомб, якщо американське керівництво зробить крок уперед і дозволить нам знищувати російські військові літаки на їхніх базах", - сказав Зеленський.
За його словами, це дасть "миттєвий результат", тож Київ очікує на таке рішення західних союзників. "І ми можемо значно обмежити дії Росії на півдні України й витіснити окупанта звідти, якщо американське керівництво допоможе нам із необхідними можливостями для глибоких ударів по російських військових та логістичних об'єктах у нашому, українському Криму", - додав український глава.
У Білому домі не повідомляли, на яку саме відстань Україні дозволено завдавати ударів по території Росії. На початку червня президент США Джо Байден заявив, що українцям дозволено використовувати американську зброю "у прикордонній території", коли вони росіяни використовують ті військові об'єкти з іншого боку кордону для нападу на конкретні цілі в Україні. "Ми не санкціонуємо удари на 200 миль углиб Росії, ми не санкціонуємо удари по Москві, по Кремлю", - додав він.
Раніше аналітики зауважували, що обмежений дозвіл з боку адміністрації США, що дає змогу Україні використовувати надану американську зброю для ударів по деяких російських воєнних об’єктах на невеликій частині території РФ, зменшив площу безпечного російського простору лише на 16%, тож це не може зірвати масштабні операції Росії.
Нині новий прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підтвердив, що продовжуватиме політику попереднього уряду щодо використання британської далекобійної зброї. В інтерв'ю Bloomberg він підкреслив, що ракети Storm Shadow повинні "використовуватися відповідно до міжнародного гуманітарного права" "в оборонних цілях".