Спеціальні потреби

24-й Рамштайн: план перемоги не обговорювали


Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Чарльз Браун і президент України Володимир Зеленський поруч із міністром оборони США Ллойдом Остіном під час зустрічі контактної групи на авіабазі Рамштайн у Німеччині, 6 вересня 2024 р. REUTERS/Heiko Becker
Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Чарльз Браун і президент України Володимир Зеленський поруч із міністром оборони США Ллойдом Остіном під час зустрічі контактної групи на авіабазі Рамштайн у Німеччині, 6 вересня 2024 р. REUTERS/Heiko Becker

План перемоги України не обговорювали – так очільник Пентагону Ллойд Остін відповів на питання під час пресконференції у рамках зустрічі Міжнародної контактної групи “Рамштайн” з допомоги України.

Журналісти запитували про “План перемоги”, який президент України Володимир Зеленський має намір представити вже цього місяця президенту США Джо Байдену та кандидатам у президенти.

Вважаємо, що перемога є досяжною
Ллойд Остін

“Ми вважаємо, що перемога є досяжною. Думаю, що ця війна може дуже швидко закінчитися, якщо Путін, котрий і розпочав війну, ухвалить правильне рішення”, – сказав Остін.

Щодо “абсолютної перемоги”, то необхідно розуміти, “як її визначити”, додав Остін. Він також наголосив: Україна хоче захистити свою суверенну територію і союзники повинні допомогти це зробити.

“Конфлікт буде вирішено за столом перемовин, але важко прогнозувати, коли це станеться, – каже Остін. – Будемо працювати над тим, щоб Україна була у найкращій позиції, коли і якщо цей день настане у майбутньому”.

Ллойд Остін також додав, що союзники з 50 країн допомагають Україні чинити спротив наступу Росії на Покровськ.

Стосовно дозволу на удари вглиб Росії, міністр оборони США наголосив: “Я не вважаю, що якийсь один вид озброєння матиме вирішальне значення, я на цьому наполягаю. Україна має досить значний власний потенціал для ураження цілей, які знаходяться далеко за межами радіусу дії ATACMS, або навіть Storm Shadow, якщо на те пішло".

Остін нагадав, що Росія перемістила свої літаки з КАБами за межі радіусу дії ATACMS.

У найближчому майбутньому, сказав Остін, союзники зосереджуються на тому, щоб допомогти українцям бути більш ефективними у захисті своєї суверенної території:

"Ми надаємо броньовані машини, зброю для підтримки на передовій, а також засоби ППО, щоб захистити українських цивільних та електромережу від російських атак".

Остін додав, що Кремль продовжує націлюватися на українські міста і висловив вдячність союзникам напередодні третьої зими війни.

"Ми підтримуємо Україну 2,5 роки і не можемо зупинитися зараз", – сказав Остін.

Він також висловив сподівання, що Україна розбудує власну виробничу базу з можливостями співробітництва з союзниками:

"Поряд з нашою непорушною відданістю Україною це стане посланням авторитарним країнам про те, що вони не зруйнують нас”.

З лютого 2022 року коаліція виділила Україні понад 106 мільярдів доларів на безпекову допомогу. "У відсотковому відношенні до ВВП дюжина наших союзників надають більше для оборони України ніж Сполучені Штати, – зауважив Ллойд Остін. – Сполучені Штати пишаються тим, що виконують свою роль. З моменту засідання цієї контактної групи в червні Сполучені Штати виділили понад 4 мільярди доларів на нову безпекову допомогу Україні".

Він також пообіцяв, що союзники продовжать зосереджуватися на пріоритетних потребах України у потужностях.

Новий пакет допомоги

6 вересня президент США Джо Байден оголосив новий пакет допомоги для України на 250 мільйонів доларів.

Адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про додаткову безпекову допомогу Україні. Новий пакет на суму 250 мільйонів доларів має на меті задовольнити критичні потреби України в сфері безпеки та оборони.

Це 65-й транш допомоги, наданий адміністрацією Байдена з запасів Міністерства оборони для України з серпня 2021 року. До нього увійшли ракети ППО, боєприпаси для реактивних систем і артилерії, бронетехніка і протитанкова зброя.

Можливості цього пакету включають зокрема ракети RIM-7 і Stinger, боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності HIMARS, артилерійські боєприпаси калібру 155 мм та 105 мм, протитанкові системи Javelin і AT-4, бойові машини піхоти Bradley, бронетранспортери M113, транспортні засоби із захистом від засідки MRAP, боєприпаси до стрілецької зброї та гранати, патрульні катери, морське навчальне обладнання, підривне обладнання, боєприпаси та інше.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG