В день візиту британського прем’єр-міністра Кіра Стармера до Вашингтона з повідомленнями, що Велика Британія і США обговорюють право України застосовувати західну зброю проти цілей в Росії, Москва оголосила застереження, а також про вислання шести британських дипломатів.
Лондон назвав тему допомоги Україні в умовах “триваючого варварського вторгнення Росії” серед головних, які Стармер обговорюватиме з президентом Джо Байденом у п'ятницю 13 вересня.
В урядовому повідомленні також йдеться, що керівники обговорять “нагальну потребу досягнення домовленості про припинення вогню і звільнення всіх заручників на Близькому Сході”.
Британія і США, сказано там, “зосереджуються на стратегії і на тому, як досягти поступу до довготермінових розв'язань для обидвох конфліктів.”
Цього ж дня в Москві оголосили про позбавлення статусу шістьох британських дипломатів, звинувативши їх у “шпіонажі та загрозі безпеці Росії”.
Оголошенню передувала заява президента Владіміра Путіна, що удари ракетами західного виробництва по території Росії означало б, що “країни НАТО, Сполучені Штати і європейські країни воюють проти Росії”.
Путін пригрозив "відповідними рішеннями, виходячи з тих загроз, які нам будуть створюватися".
Британський прем'єр-міністр Кір Стармер відповів на те застереження Путіна зауваженням, що він не шукає конфлікту з Москвою і окремо наголосив, що саме Росія розпочала війну проти України і тому саме Росія може її негайно зупинити.
“Вони спричинили конфлікт. Саме вони діють протизаконно”, - додав Стармер у коментарі британським журналістам, які супроводжують його у поїздці до США.
На погрози Путіна серед перших відгукнувся прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.
“Події в Україні і на українсько-російському фронті треба сприймати дуже серйозно, але я б не додавав надмірної ваги заявам президента Путіна. Вони радше показують складне становище, яке росіяни мають на фронті”, - сказав польський керівник на пресконференції у Варшаві.