Спеціальні потреби

Гарріс активізує роботу з виборцями-мормонами в Аризоні


Кандидатка в президенти від демократичної партії віцепрезидентка Камала Гарріс
Кандидатка в президенти від демократичної партії віцепрезидентка Камала Гарріс

Кандидатка в президенти від Демократичної партії віцепрезидентка Камала Гарріс посилює свої зусилля, щоб залучити виборців - вірян Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів, залучаючи видатних діячів Церкви, щоб довести виборцям штату Аризона, який матиме велике значення на виборах, що Дональд Трамп не дотримується релігійних цінностей.

Осередок її виборчого штабу в штаті оголосив в четвер про створення дорадчого комітету для формалізації зв’язків із нинішніми та колишніми членами церкви, відомої широкому загалу як церква мормонів.

Маючи майже 450 000 прихожан у Аризоні, а це близько 6% населення штату, голоси нинішніх і колишніх членів церкви мормонів можуть виявитися критично важливими в боротьбі, яка, ймовірно, буде надзвичайно конкурентною.

Члени Церкви Святих останніх днів традиційно голосували за республіканців і, ймовірно, залишаться частиною коаліції Республіканської партії. Згруповані в республіканських штатах, вони вже давно є головною силою на праймеріз Республіканської партії та місцевій політиці на заході країни, але вони не мали великого впливу на загальнодержавних виборах. За даними AP VoteCast, у 2020 році майже сім з 10 виборців-мормонів підтримали Трампа на національному рівні, тоді як приблизно одна чверть підтримала демократа Джо Байдена.

Суть стратегії Гарріс полягає в тому, щоб не дати Трампу отримати велику кількість голосів прихильних до нього демографічних груп. Хоча вона навряд отримає більшість голосів виборців-мормонів, навіть невелика частка їхніх голосів мала б велике значення для штату, де попередні вибори були дуже конкурентними. У 2020 році Байден переміг з відривом у трохи менше 10 500 голосів. У 2022 році генеральний прокурор від Демократичної партії Кріс Мейс переміг лише з відривом у 280 голосів.

Конституція і віра

Члени Церкви Святих останніх днів, які підтримують Гарріс в Аризоні, закликали підтримати кандидатку від Демократичної партії, вказуючи на вчення Церкви про те, що Конституція США натхнена Богом.

"Конституція є принципом нашої віри, і ми точно не повинні голосувати за людей, які виявили зневагу до неї, — сказав Джоел Джон, колишній законодавець штату від Республіканської партії, який буде співголовою комітету. — І ми точно не повинні підтримувати когось, хто намагався повалити її 6 січня".

Джон пояснює, як віра скерувала його підтримати Гарріс, але підкреслив, що він не говорить від імені Церкви і не засуджує інших членів Церкви святих останніх днів, які голосують інакше.

Церква в Солт-Лейк-Сіті не підтримує кандидатів або політичні партії, але Джон сказав, що членів Церкви Святих останніх днів заохочують обирати політиків, які є "хорошими, чесними та мудрими". Він сказав, що це моральні риси, яких не вистачає Трампу, і які перевершують будь-які політичні розбіжності, які вони можуть мати з Гарріс, наприклад, її економічні плани чи позиція щодо прав на зброю.

Гейлі Доббінс, речниця Національного комітету Республіканської партії, сказала, що демократи "дозволили прогресивній політиці підірвати традиційні цінності".

"Президент Трамп постійно підтримує віруючих, захищаючи релігійні інституції, призначаючи суддів-конституціоналістів і захищаючи християнські цінності в країні та за кордоном, — йдеться в заяві Доббінс. — Він зробив своїм пріоритетом захист релігійних громад, а не боротьбу з ними".

Поведінка Трампа

У той час як багато консервативно налаштованих релігійних виборців давно підтримали його, Трампу важко було залучити членів Церкви святих останніх днів. Для багатьох вірян Церкви схильність Трампа до нецензурної лексики та принизливої риторики щодо жінок і людей небілої раси суперечить церковним цінностям смирення, моралі та співчуття.

Не допомогло й те, що Трамп ворогує з сенатором США Міттом Ромні, штат Юта, одним із найвідоміших членів церкви, і колишнім сенатором США Джеффом Флейком, штат Аризона.

В Аризоні члени Церкви святі останніх днів складають величезну частку населення Іст-Веллі ппередмістя Фенікса, де виборці не проголосували за підтримуваних Трампом республіканців. Меса, третє за величиною місто в Аризоні з населенням понад 500 000 людей, веде свою сучасну історію від поселення, заснованого в 1800-х роках. Члени Церкви також оселилися в сільській місцевості Аризони.

Голосування відповідно до моральних принципів

Спроби демократів залучити членів Церкви святих останніх днів не є чимось новим. Гілларі Клінтон у 2016 році провела паралелі між обіцянкою Трампа зупинити мусульманську імміграцію та історією релігійних переслідувань Церкви святих останніх днів. Через чотири роки Байден пішов далі, інвестуючи в організацію членів церкви, що зараз намагається зробити і Гарріс.

"Суспільні очікування", що віряни приєднаються до консерваторів є сильними, але Гарріс має можливість залучити молодих членів Церкви святих останніх днів, які, як і країна загалом, більш різноманітні, каже Бріттані Романелло, антропологиня та співробітниця університету штату Аризона. Її дослідження включають культуру та ідентичність Церкви святих останніх днів.

"Мормони довели що вони голосують не лише за партійною приналежністю, — каже Романелло. — Вони голосують на основі моралі".

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG