Спеціальні потреби

Тайвань отримає від США зброю, перевірену в боях в Україні


Архівне фото ВМС Норвегії: норвезька армія запускає національну вдосконалену зенітно-ракетну систему, або NASAMS, в Андоя, Норвегія, 10 травня 2023 року. Три NASAMS включені в запропонований продаж зброї США Тайваню на 2 мільярди доларів
Архівне фото ВМС Норвегії: норвезька армія запускає національну вдосконалену зенітно-ракетну систему, або NASAMS, в Андоя, Норвегія, 10 травня 2023 року. Три NASAMS включені в запропонований продаж зброї США Тайваню на 2 мільярди доларів

Протягом наступних кількох років Тайвань, як очікується, отримає від Сполучених Штатів декілька видів зброї, які пройшли бойові випробування в Україні. Аналітики кажуть, що ця зброя може допомогти зміцнити оборону Тайваню та стримувати військовий тиск з боку Китаю.

В рамках нещодавньої угоди з продажу зброї Тайваню на суму близько 2 мільярдів доларів Сполучені Штати планують поставити три Національні передові зенітно-ракетні системи середньої дальності, також відомі як NASAMS. Озброєння включає передові ракети наземного базування AMRAAM із збільшеним радіусом дії.

Продаж має допомогти зміцнити безпеку Тайваню та "допомогти підтримувати політичну стабільність, військовий баланс та економічний прогрес у регіоні", йдеться в заяві Агентства Пентагону з питань оборонної співпраці, опублікованій 26 жовтня.

NASAMS пройшов бойові випробування в Україні та, як кажуть експерти, значно збільшить можливості протиповітряної оборони Тайваню. Австралія та Індонезія - інші країни Індо-Тихоокеанського регіону, які отримали систему від США.

Експерти кажуть, що NASAMS добре взаємодіє з іншими системами, і що система ППО середньої дальності забезпечує необхідний захист за теперішніх можливостей ППО Тайваню.

"Наразі Тайвань застосовує ракети Stinger для протиповітряної оборони малої дальності, а для ППО великої дальності застосовує ракетну систему Patriot або місцеву систему Tien Kung, тому NASAMS може допомогти заповнити прогалину в ППО Тайваню середньої дальності", — сказав Су Цзу Юн, військовий експерт Інституту досліджень національної оборони та безпеки в Тайбеї.

Він сказав Голосу Америки телефоном, що коли NASAMS буде включено в систему протиповітряної оборони Тайваню, це може покращить здатність острова протистояти частішому патрулюванню, яке китайські військові проводять навколо Тайваню.

"Китайські військово-морські кораблі та військова авіація збільшили частоту патрулювання і перевірку бойової готовності поблизу Тайваню, ризик раптових ракетних атак китайських кораблів також зростає, тому придбання NASAMS може ще більше розширити можливості Тайваню протистояти цим потенційним загрозам", - каже Су.

На додаток до ракетної системи "земля-повітря", Міністерство національної оборони Тайваню повідомило, що острів, як очікується, отримає 29 комплектів високомобільних артилерійських ракетних систем M142, або HIMARS, від Сполучених Штатів за період з кінця 2024 до 2026 роками.

Вважається, що ця ракетна система допомогла Україні знищувати російську зброю та обладнання під час війни. Крім передачі HIMARS від Вашингтона, принаймні 17 тайванських солдатів навчились використовувати ракетну систему на військовій базі у Форт-Сіллі, штат Оклахома минулого серпня.

Після публікації на офіційній сторінці військової бази у Facebook, в якій було показано, як тайванські солдати беруть участь у навчанні HIMARS разом із колегами з Румунії та Естонії, публікація згодом була видалена, міністр оборони Тайваню Веллінгтон Ку заявив у п’ятницю, що Тайвань планує надіслати щонайменше 30 солдатів, щоб отримати HIMARS. навчання в США з лютого по жовтень цього року.

Україна використовувала HIMARS для ударів по російських військових базах і послаблення російської армії, і тому деякі тайванські експерти припускають, що ці системи можна використати для ударів по військових об’єктах Китаю в прибережних районах.

"Тайванські військові можуть використовувати HIMARS, щоб вразити деякі китайські військові об’єкти вздовж південно-східного узбережжя або націлитися на війська вторгнення в різних частинах Тайваню", — сказав Чі Чунг, науковий співробітник Асоціації стратегічного передбачення Тайваню.

Загалом Чі сказав Голосу Америки по телефону, що придбання NASAMS і HIMARS може розширити можливості Тайваню у веденні мережево-орієнтованої війни та стримати Китай від легкого нападу на Тайвань.

Інші аналітики кажуть, що продаж зброї США Тайваню відображає прихильність Вашингтона підтримувати потенціал самооборони Тайваню, але Китай сприйме останні події як провокацію з боку Тайваню та США.

"Тим не менш, Пекін інтерпретуватиме це як зміну статус-кво [у Тайванській протоці]", — сказав Голосу Америки у письмовій відповіді Стівен Надь, експерт з регіональної безпеки з Міжнародного християнського університету в Японії.

Китай вважає Тайвань своєю територією і неодноразово обіцяв приєднати острів силою, у разі необхідності. У відповідь на останні продажі зброї США Тайваню минулого тижня Пекін засудив це і закликав Вашингтон припинити те, що він назвав небезпечними кроками, які підривають мир і стабільність у Тайванській протоці.

Китай демонструє можливості своїх ВМС

Два авіаносці Китаю, "Ляонін" і "Шаньдун", вперше провели навчання подвійного формування в спірному Південно-Китайському морі з кінця вересня по жовтень.

Китайський військовий аналітик Сун Чжунпін заявив державній газеті China Daily, що навчання дозволять двом китайським авіаносцям "інтегрувати та збільшити потужність" і "дозволять флоту краще організовувати удари та протидіяти загрозам з повітря та моря".

Чі на Тайвані сказав, що Китай демонструє США, що він може висувати морські претензії в спірних водах Індо-Тихоокеанського регіону в той час, коли американські авіаносці розгорнуті на Близькому Сході.

"Конфлікт на Близькому Сході змусив США розгорнути свої авіаносні групи в регіоні, а Китай намагається нагадати Вашингтону, що він може встановити контроль над певними частинами Індо-Тихоокеанського регіону в умовах відсутності Америки", — сказав він.

Надь з Японії сказав, що хоча Китай може продемонструвати свою здатність використовувати повітряні та військово-морські засоби поблизу зон потенційних конфліктів в Індо-Тихоокеанському регіоні, таких як Південно-Китайське море та Тайванська протока, таке утворення також виявляє китайські авіаносці очевидними. цілі для більш досвідчених бойових сил.

"Втрата одного або двох з небагатьох авіаносців Китаю призведе до серйозних репутаційних витрат для Комуністичної партії Китаю, і США та їхні партнери це розуміють, тому вони готуються до своїх сценаріїв", — сказав він.

  • 16x9 Image

    Англомовна служба Голосу Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG