У США заявили, що Росія намагалася втрутитися у хід виборів чи навіть зірвати їх у кількох штатах – саме у Росії були ідентифіковані джерела погроз, спрямованих на зрив виборів у США.
“[Росіяни] не хочуть, щоб у нас були вільні, чесні та достовірні вибори, і якби вони могли змусити нас боротися між собою, вони вважали б це перемогою”, – сказав держсекретар штату Джорджія Бред Раффенспергер.
Коли стало зрозуміло, що колишній президент США Дональд Трамп готовий повернутися до влади, російські посадовці та державні ЗМІ висловили своє задоволення результатом.
“З Камалою покінчено”, — написав колишній президент Росії Дмитро Медведєв у мережі X. До цього він також додав погрозу, що “цілі "спеціальної військової операції" [так у Росії називають агресивну війну проти України, – ред.] залишаються незмінними і будуть досягнуті”.
Російська державна мережа новин RT [колишня Russia Today] опублікувала історію у ніч виборів, в якій розповідається про досвід їхнього американського кореспондента Валентина Богданова серед “найвірніших прихильників” Трампа біля його резиденції Мар-а-Лаго у Флориді.
Богданов малював картину хаотичних, “фальсифікованих” виборів.
Зусилля Росії щодо втручання не обмежилися погрозами про фальшиві бомби у день виборів. Розвідка США, ФБР та Агентство кібербезпеки та безпеки інфраструктури оприлюднили спільну заяву про те, що “російські суб’єкти впливу” створили фальшиве відео, на якому особи стверджували, що вони приїхали з Гаїті та незаконно голосують в різних округах Джорджії.
Тим часом російський опозиційний політик в еміграції Гаррі Каспаров у мережі Х заявив, що він “не налаштований оптимістично через вічну відданість Трампа Путіну”.
“Але удар ножем у груди Україні від Трампа може бути в певному сенсі кращим, ніж удар Байдена ножем у спину. Байден мав усі шанси залишити по собі героїчний слід, перемігши Трампа, а потім Путіна. Тепер він стане невдахою для обох”, – пише Каспаров.
Німецький політолог Сергій Сумленний дотримується такого ж погляду та пише, що “Байден розлютив Україну”.
“Велика кількість українських облікових записів, за якими я стежу в різних соціальних мережах (і в багатьох випадках я особисто знаю людей, які стоять за ними), позитивно дивляться на президентство Трампа і бачать у ньому надію на будь-які справжні дії”, – стверджує аналітик.
Як повідомляв Голос Америки, ймовірні спроби Росії підірвати віру в американську демократію та зашкодити проведенню голосування принаймні в трьох штатах у вівторок, не змогли зірвати вибори у США, кажуть посадовці відповідальні за нагляд за безпекою виборів.
Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA) заявило, що не було доказів будь-яких інцидентів, здатних саботувати можливість американців проголосувати на президентських виборах.
Видання Newsweek пише, що союзники президента Росії Володимира Путіна розглядають результати президентських виборів у США як корисні для інтересів Росії в її повномасштабному вторгненні в Україну.
"У Трампа є одна корисна для нас риса — як бізнесмен до глибини душі, він ненавидить витрачати гроші на… ідіотських союзників, дурні благодійні проєкти та ненажерливі міжнародні організації", — цитує часопис Медведєва, припускаючи, що він має на увазі глобальну підтримку України.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що не знає чи має Путін план привітати Трампа. "Не забуваймо, що мова йде про недружню країну, яка як прямо, так і опосередковано бере участь у війні проти нашої держави", – сказав він представникам державних ЗМІ.
Як раніше повідомляв Голос Америки, експерти, розглядаючи перші результати підрахунку голосів на виборах у США, наголошували, що інформація про прихильність Трампа до Путіна – перебільшена.