Спеціальні потреби

Урядова коаліція Німеччини розвалена і канцлер Шольц готується до голосування про довіру й дострокових виборів


Олаф Шольц вимушений винести в Бундестаг питання про довіру до його уряду. Якщо в парламенті Німеччини не буде більшості голосів на підтримку чинного кабінету, то перед президентом країни Вальтером Штайнмаєром постане потреба розпуску Бундестагу й оголошення нових виборів.
Олаф Шольц вимушений винести в Бундестаг питання про довіру до його уряду. Якщо в парламенті Німеччини не буде більшості голосів на підтримку чинного кабінету, то перед президентом країни Вальтером Штайнмаєром постане потреба розпуску Бундестагу й оголошення нових виборів.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив, що винесе на голосування в Бундестаг 15 січня питання про довіру до його уряду після того, як в урядовій коаліції проявилися засадничі розбіжності.

15 січня я подам на голосування Бундестагу питання про довіру. Таким чином парламент зможе вирішити, чи він хоче дострокових виборів.
Олаф Шольц

Німеччина є найбільшою економікою Європейського Союзу і найбільшим після США донором міжнародної допомоги для захисту України від російської агресії.

Ознакою урядової кризи стало усунення канцлером з посади міністра фінансів Крістіана Лінднера, очільника Вільної демократичної партії, що є найменшим партнером в коаліції з Соціал-демократичною партією Шольца і партією Союз-90/Зелені.

Розрив з вільними демократами означає, що коаліція втрачає статус парламентської більшості і Бундестаг напевне не проголосує за довіру до чинного уряду сформованого 2021 року.

Такий напрямок подій означає, що Німеччину очікують дострокові вибори, можливо у березні 2025 р.

Хоча найбільша опозиційна сила в Німеччині, партія Християнсько-демократичний союз, очолювана Фрідріхом Мерцом вимагає голосування щодо довіри уряду ще швидше - вже наступного тижня, а тоді дострокових виборів у січні.

"Ми просто не можемо впродовж кількох місяців мати в Німеччині уряд без більшості, а потім ще кілька місяців вести виборчу кампанію і чекати можливо кілька тижнів на результати нових коаліційних переговорів”, - заявив Фрідріх Мерц журналістам.

Економічні проблеми і російська війна

Головною причиною суперечок в німецькій урядовій коаліції стали розбіжності у поглядах на те, як долати економічні труднощі ускладнені наслідками війни Росії проти України, а також змінами у світовій економіці.

Німецька промисловість забезпечувала економічне зростання країни впродовж багатьох років, використовуючи порівняно дешеві російські енергоносії, природний газ, а також, покладаючись на експорт, зокрема в Китай, Росію тощо.

Але вже другий рік поспіль економічне зростання Німеччини знизилося до негативних показників і економісти прогнозують подальшу рецесію.

Побоювання в Німеччині викликають зокрема наслідки можливого значного збільшення мита на імпорт в США, яке обіцяв запровадити Дональд Трамп.

Олаф Шольц з партнерами - зеленими говорив про потребу перегляду законів, які обмежують допустимий в Німеччині рівень бюджетного дефіциту і коштом збільшення державного боргу підштовхнути державні видатки, а також допомогу Україні.

Критики поза урядом Шольца наполягають на необхідності негайних і рішучіших реформ.

Крістіан Лінднер та його Вільна демократична партія разом з іншими правими силами вважають, що економіку треба стимулювати протилежним способом - зменшуючи податки й урізаючи державні витрати, зокрема соціальні виплати й витрати на захист довкілля.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG