Спеціальні потреби

Фон дер Ляєн: Важлива не сила, а верховенство права


Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, Будапешт, 7 листопада 2024. AP Photo/Petr Josek
Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, Будапешт, 7 листопада 2024. AP Photo/Petr Josek

Майбутнє Європи – в руках самих європейців. Про це глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила у Будапешті на саміті європейських лідерів, головною темою якого стали результати виборів президента США та ситуація в Україні.

"Ми показали, що Європа може взяти на себе відповідальність, об’єднавшись", – сказала очільниця Єврокомісії. Вона також заявила, що в інтересах усіх, включаючи США, "щоб автократи цього світу отримали дуже чітке повідомлення, що важливо не право сили, а верховенство права".

"Це вирішальний момент в історії для нас, європейців", – сказав у своєму вступному слові президент Франції Еммануель Макрон, додавши, що "ми не повинні назавжди делегувати нашу безпеку Америці".

"Чи хочемо ми читати історію, написану іншими - війни, розпочаті Владіміром Путіним, вибори в США, технологічний чи торгівельний вибір Китаю, – додав Макрон. – Або ми хочемо написати свою історію? Я думаю, що у нас є сили, щоб написати її".

Президент Європейської Ради Шарль Мішель наголосив на бажанні ЄС поглиблювати зв'язки зі США, але як партнери. "Ми також хочемо бути більшими господарями своєї долі, ми хочемо бути більш впливовими, ми хочемо зміцнити нашу економічну базу", – сказав він.

Як раніше повідомляв Голос Америки, на саміті європейські лідери обговорюють те, якими можуть бути наслідки для Європи, НАТО, України та світу від перемоги на президентських виборах у США республіканця Дональда Трампа.

Президент України Володимир Зеленський, який також взяв участь у саміті, заявив, що сподівається, "що Америка стане сильнішою". "Це така Америка, яка потрібна Європі. А сильна Європа – це те, що потрібно Америці. Це зв’язок між союзниками, який потрібно цінувати і який не можна втрачати", – сказав Зеленський.

Водночас український президент підкреслив, що у відносинах з Росією терміново потрібен підхід "миру за допомогою сили", і застеріг від будь-яких поступок російському президенту Путіну, наголосивши на важливості продовження підтримки України.

Натомість угорський прем'єр Віктор Орбан закликав до перегляду допомоги Україні в бік її зменшення. Він висловив переконання, що Трамп швидко покладе край війні в Україні, але мир, з погляду Орбана, може передбачати суттєві поступки Росії з боку України.

У статті використано матеріали AFP

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG