Спеціальні потреби

Блінкен у Брюсселі: Участь військ КНДР у війні проти України "отримає жорстку відповідь"


Державний секретар США Ентоні Блінкен і генеральний секретар НАТО Марк Рютте розмовляють із пресою в штаб-квартирі НАТО під час одноденного візиту Блінкена до Брюсселя, 13 листопада 2024 року. (Фото: NICOLAS TUCAT / AFP)
Державний секретар США Ентоні Блінкен і генеральний секретар НАТО Марк Рютте розмовляють із пресою в штаб-квартирі НАТО під час одноденного візиту Блінкена до Брюсселя, 13 листопада 2024 року. (Фото: NICOLAS TUCAT / AFP)

Залученість Північної Кореї до війни в Україні вимагає жорсткої відповіді та отримає її.

Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен 13 листопада у Брюсселі, де він зустрічається з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте та іншими лідерами Альянсу і Європи.

“Сьогодні у нас була дуже продуктивна дискусія щодо нашої тривалої підтримки України в умовах російської агресії, яка продовжується. Крім того, [була розмова] щодо цього додаткового елементу КНДР, північнокорейських сил, залучених у війну, а тепер буквально в бій, що вимагає та отримає жорстку відповідь”, - заявив Блінкен.

За оцінками української, південнокорейської та західних розвідок, КНДР відправила в Росію близько 11 тисяч військових, частина з яких, за твердженнями українських посадовців, вже вступала в бій з українськими силами у Курській області Росії, де Україна наразі утримує частину території.

Під час зустрічі у Брюсселі Блінкен і Рютте також обговорили посилення ролі європейських союзників США у підтримці України, адже рівень майбутньої залученості Вашингтона наразі залишається невизначеним після перемоги республіканця Дональда Трампа у президентських виборах у США минулого тижня.

Деякі посадовці та оглядачі вважають, що повернення Трампа до Білого дому може поставити під питання допомогу Україні та рівень залученості США у НАТО, адже новообраний президент неодноразово висловлював євроскептичні позиції та думки щодо скорочення підтримки Києва.

Він також обіцяв швидко закінчити війну в Україні, можливо, ще до свого офіційного вступу на посаду президента 20 січня 2025 року. Водночас попри спекуляції в пресі, наразі невідомо, в чому саме полягатиме план Трампа щодо завершення війни в Україні.

Візит Блінкена до Брюсселя також відображає намагання адміністрації чинного президента Джо Байдена зміцнити підтримку України та запевнити європейських лідерів у відданості США євроатлантичному партнерству перед тим, як Байден залишить свій пост у січні 2025 року.

“У нас є дуже насичений і важливий порядок денний протягом наступних кількох місяців, і, як я сказав генеральному секретарю [НАТО], президент Байден має намір повністю дістатися фінішної лінії та використовувати кожен день, щоб продовжувати робити те, що ми робили всі ці останні чотири роки, а саме - зміцнювати цей Альянс, який є таким критичним для безпеки Сполучених Штатів, безпеки країн по всій Європі, і це те, що ми робитимемо”, - заявив держсекретар.

“А також продовжувати підтримувати все, що ми робимо, для України, щоб переконатися, що вона може ефективно захищатися від цієї російської агресії”, - додав він.

Адміністрація Байдена наголосила, що до кінця повноважень чинного президента у січні 2025 року планує повністю реалізувати понад 9 мільярдів доларів, які залишилися з ухваленого Конгресом фінансування на безпекову допомогу Україні.

“З цього моменту до закінчення терміну повноважень вони спробують доставити все, що зможуть”, - зазначив з цього приводу Марк Кансіан, старший радник Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Втім, попри численні заклики Києва, США поки не надали Україні дозвіл уражати західними ракетами великої дальності військові цілі вглиб Росії, що Україна вважає ключовим елементом для “зміни траєкторії конфлікту”, про яку раніше говорив генсек НАТО Рютте.

“Якого б підходу керівництво США не зайняло щодо України, Європі доведеться активізуватись, ми повинні будемо взяти на себе ініціативу в підтримці оборонних зусиль України та макрофінансової стабільності”, – сказала Олена Прокопенко з Німецького фонду Маршалла США.

Перебуваючи у Брюсселі 13 листопада, Блінкен також очікувано зустрінеться з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою, Верховним командувачем об’єднаних сил НАТО в Європі генералом Крістофером Каволі, високопосадовцями ЄС і британським міністром закордонних справ Девідом Ламмі.

У статті використано матеріали агентств Reuters та AFP.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG