Спеціальні потреби

ООН: у жовтні внаслідок обстрілів РФ загинули щонайменше 183 цивільних


Російська атака в Кривому Розі, фото надано Українською службою з надзвичайних ситуацій у понеділок, 11 листопада 2024 року.
Російська атака в Кривому Розі, фото надано Українською службою з надзвичайних ситуацій у понеділок, 11 листопада 2024 року.

У жовтні в Україні загинуло щонайменше 183 цивільні особи і 903 отримали поранення через атаки Росії, 45% загиблих були старші 60 років, дев’ятеро дітей загинули і 49 отримали поранення, йдеться у звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ).

В організації кажуть, що з 24 лютого 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, по кінець жовтня 2024 року 12 162 цивільні особи загинули, 26 919 отримали поранення.

У звіті зазначається, що «загальна кількість втрат серед цивільних осіб, імовірно, занижена в містах, де на початку збройного нападу РФ у 2022 році велися тривалі інтенсивні бойові дії, наприклад, Маріуполь (Донецька обл.), Лисичанськ, Попасна і Сєвєродонецьк (Луганська обл.)».

Також наголошується, що «російські збройні сили посилили атаки з використанням безпілотних літальних апаратів дальнього радіуса дії (баражуючі боєприпаси) по всій країні – за місяць, за повідомленнями, було зафіксовано понад 1900 таких ударів».

«Унаслідок ударів або падіння уламків від перехоплених боєприпасів загинуло 6 цивільних осіб і 21 людину було поранено, а також завдано шкоди цивільному майну та інфраструктурі. Окрім людських жертв і поранень, майже щоденна частота цих атак у поєднанні з постійними сигналами сирен повітряної тривоги спричинила значне погіршення умов життя цивільного населення», – кажуть у звіті ООН.

Експерти наголосили, що «у жовтні 80% жертв (випадків загибелі та поранення) серед цивільних осіб зафіксовано поблизу лінії фронту, зокрема внаслідок авіабомбардувань, артилерійських обстрілів, ударів з реактивних систем залпового вогню та безпілотних літальних апаратів ближнього радіуса дії. Найбільша кількість жертв була у Херсонській, Харківській та Донецькій областях».

«Більшість жертв серед цивільних осіб (94%) та пошкоджень освітніх і медичних закладів (96%) у жовтні припадали на території, контрольованій урядом України. Щонайменше шість атак на судна та інфраструктуру морських портів на території, контрольованій урядом України (Одеська область), сталися у жовтні. Один удар був завданий по порту на території, окупованій Російською Федерацією (Запорізька область)», – підсумували у звіті.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні діє на підставі угоди між українським урядом та УВКПЛ від 31 липня 2014 року.

Як повідомляв раніше Голос Америки, звіт місії ООН з прав людини в Україні попереджає про те, що на Україну чекає темна й холодна зима, коли електроенергію можуть відключати від 4 до 18 годин на добу.

"Неодноразові широкомасштабні атаки російських збройних сил на електроенергетичну інфраструктуру України з березня завдали значної шкоди та труднощів цивільному населенню країни з потенційно руйнівними наслідками з наближенням зими", – зазначено у доповіді представництва ООН.

У документі наголошується, що руйнування енергетичної інфраструктури позначиться на роботі систем водопостачання, каналізації, опалення та гарячого водопостачання, охорони здоров’я, освіти та економіки, від чого постраждають мільйони українців.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG