Спеціальні потреби

Світ перебуває на зорі "третьої ядерної ери" –голова Генштабу Великої Британії


Голова Генштабу Великої Британії Тоні Радакін
Голова Генштабу Великої Британії Тоні Радакін

Світ перебуває на зорі "третьої ядерної ери" в якій Великій Британії загрожують численні вороги, включаючи Росію, попередив голова британських Збройних сил. Голова Генштабу Великої Британії Тоні Радакін заявив про це у своїй промові в оборонному дослідницькому центрі Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI) у середу.

Адмірал Радакін сказав, що Захід зіткнувся з "дикими загрозами тактичного ядерного використання» з боку Росії, нарощуванням ядерної зброї Китаєм, неспроможністю Ірану співпрацювати з ядерною угодою та «характерною поведінкою Північної Кореї», пише BBC.

Відтак він наголосив на необхідності збільшення фінансування оборони та реформ.

Разом з тим адмірал Радакін сказав, що існує лише «віддалена ймовірність» того, що Росія безпосередньо атакує або вторгнеться до Сполученого Королівства, якщо дві країни будуть у стані війни.

Адмірал Радакін зауважив, що президент Росії Володимир Путін знає про ядерний арсенал Великої Британії, і це має на нього більше впливу, ніж будь-які інші загрози. За його словами, саме через це британські уряди послідовно інвестували «значні суми грошей» в оновлення британських атомних підводних човнів і боєголовок.

Як повідомляв раніше Голос Америки, 19 листопада президент Росії Володимир Путін затвердив нову редакцію ядерної доктрини країни, яка розширила умови для застосування ядерної зброї.

Зокрема у ньому йдеться, що "агресія будь-якої держави зі складу військової коаліції (блоку, союзу) проти Російської Федерації та її союзників буде розглядатися як агресія цієї коаліції". 20 листопада Путін віддав наказ запустити по Україні балістичну ракету середньої дальності.

Сполучені Штати 22 листопада оголосили, що коригують стратегію ядерного стримування на тлі “ескалації ядерних супротивників”. Таке повідомлення оприлюднили у Пентагоні.

Міністерство оборони США наголосило, що “численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їхніх союзників і партнерів”. З огляду на це, “може знадобитися коригування” ядерної стратегії країни, кажуть у Пентагоні.

Напередодні в Держдепі заявили, що сама по собі зміна Кремлем ядерної політики лише підкреслює лицемірство Росії.

«Росія цим припускає, що вона використала б або могла б застосувати ядерну зброю проти неядерних держав, якщо вони здійснять таку саму агресію, яку сама Росія завдає Україні та її народу", – заявив під час брифінгу 19 листопада речник відомства Метью Міллер.

Виступаючи в центрі Королівського інституту об’єднаних служб Тоні Радакін наголосив, що ядерне стримування Великої Британії необхідно зберегти сильним, описавши першу ядерну еру як холодну війну, а другу – ерою, яка характеризувалася зусиллями з роззброєння та «протидії розповсюдженню».

"Ми стоїмо на зорі третьої ядерної ери, яка в цілому є більш складною", — сказав він і додав, що ця ера є більш небезпечною, ніж будь-яка з тих, які він знав у своїй кар’єрі, а світ є більш суперечливим, ніж будь-коли.

Думка експертів

Як повідомляв раніше Голос Америки, західні експерти, які працюють з темами пропаганди як інструменту війни, кажуть, що ядерна риторика є наріжним каменем наративу Росії про її непереможність, що є головною стратегією Кремля та його єдиною реальною надією на успіх.

Генерал-майор австралійської армії у відставці Мік Раян вважає, що у листопаді Путін, імовірно, вирішив, що його постійні згадки про ядерну зброю вже не мають потрібного ефекту, тому захотів підкріпити їх використанням нового виду ракет.

Провідний чеський дослідник питань дезінформації Ян Каленський. Він каже, що використання Росією ядерної зброї проти України чи НАТО є малоймовірним сценарієм, адже цей «туз» у рукаві Путіна є останнім, і підіймати ставки далі нікуди.

“У 99% випадків — це [російські ядерні погрози] лише інформаційна операція. Я не вважаю їх реальними” — каже Каленський в розмові з Голосом Америки.

Соціальний технолог та експерт з протидії дезінформації Віктор Березенко каже, що зміна ядерної доктрини, про яку нещодавно оголосив Путін, також є намаганням послати сигнал, але він не є серйознішим за попередні.

За його словами, застосування ядерної зброї принаймні найближчим часом не відповідає інтересам Кремля.

"Це унеможливить будь-який діалог з майбутньою адміністрацією Трампа. Саме тому Росія випробовує нові види озброєння, які не є ядерними. Це психологічна гра, щоб тиснути політично як на Україну, так і на новий уряд США. Підвищення ставок, заради більш вигідної позиції — вважає Березенко.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG