Спеціальні потреби

Держдеп: КНДР втратила кілька сотень солдатів на Курщині


Північнокорейські солдати марширують під час військового параду на площі Кім Ір Сена в Пхеньяні на честь 100-річчя від дня народження засновника Північної Кореї Кім Ір Сена
Північнокорейські солдати марширують під час військового параду на площі Кім Ір Сена в Пхеньяні на честь 100-річчя від дня народження засновника Північної Кореї Кім Ір Сена

Північнокорейські підрозділи втратили в Україні кілька сотень солдатів убитими і пораненими. Про ці оцінки Державного департаменту США повідомив під час брифінгу у четвер, 19 грудня, заступник речника Держдепу Ведант Пател.

Військові з КНДР, переважно північнокорейська піхота, беруть участь у боях у Курській області як разом з російськими підрозділами, так і самостійно, вважають у владі США.

Всього до участі у війні на боці Росії у Курській області залучені щонайменше 12 тисяч північнокорейських військових, вважають розвідувальні служби США, Південної Кореї та України.

Посилення співпраці між Росією та КНДР “викликають тривогу” серед посадовців США.

У середу 18 грудня представниця США в ООН Лінда Томас-Грінфілд припустила, що Росія може офіційно визнати програму ядерної зброї Північної Кореї, скасувавши десятирічне зобов’язання Москви щодо денуклеаризації Корейського півострова.

“Ми вважаємо, що Москва не лише стане більш неохоче критикувати розробку Пхеньяном ядерної зброї, але й перешкоджатиме подальшому ухваленню санкцій або резолюцій, які засуджують дестабілізуючу поведінку Північної Кореї,” — повідомила вона.

З цими оцінками погодився й заступник речника Держдепу, який висловив занепокоєння таким розвитком подій.

“У мене немає часових прогнозів щодо цього. Однак, якщо це здійсниться, якщо РФ зробить таку заяву, це, звісно, ознаменує ще один крок у довгій низці прикладів зближення відносин між цими двома країнами,” — сказав Пател.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Білий дім: як Вашингтон допомагав Києву у 2024 році. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:11 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG