Серед перших наслідків нових санкцій США та Великої Британії проти російської нафтової промисловості стало помітне зміцнення міжнародних цін на нафту, а також послаблення російської валюти.
Санкції були оголошені у п’ятницю 10 січня, а зранку у понеділок 13 січня агенція Reuters повідомляла про зростання цін зокрема близькосхідної нафти до понад $80 за барель - найвищого рівня з жовтня 2023 року.
На тлі міжнародних санкцій, запроваджених щодо Москви через російську агресію проти України, найбільшими покупцями російської нафти стали Китай та Індія.
Фахівці очікують, що нове коло санкцій відштовхуватиме ті країни від нафти з Росії, а натомість вони більше купуватимуть її від видобувників на Близькому сході, в Африці та США.
Метою західних санкцій є зменшення російських прибутків, з яких Росія фінансує свою війну проти України.
Речник російського президента Дмітрій Песков 13 січня заявив, що санкції дестабілізують міжнародні енергетичні ринки і що Москва намагається знайти способи зменшити наслідки санкцій.
Початок тижня також позначений невеликим послабленням рубля щодо американського долара і китайського юаня.
Станом на ранок понеділка російський рубль впав на 0,9%, і один американський долар коштував 102.50 р.
Щодо китайського юаня, який на тлі війни став провідною іноземною валютою в Росії, рубль знижувався на 0,5% до 13, 78 рублів за юань.