Спеціальні потреби

Байден привітав припинення вогню в Газі, відзначив співпрацю з командою Трампа


Фото: Родичі заручників та учасники мітингу в Тель-Авіві вітають домовленість про припинення вогню. 19 січня 2025 року
Фото: Родичі заручників та учасники мітингу в Тель-Авіві вітають домовленість про припинення вогню. 19 січня 2025 року

Президент США Джо Байден привітав домовленість Ізраїлю та ХАМАСу, що включає припинення вогню і збільшення гуманітарної допомоги для регіону.

Спілкуючись зі пресою в неділю Байден відзначив співпрацю своєї команди з командою новообраного президента США Дональда Трампа, які "говорили в один голос" з цього питання.

"Це було необхідно, ефективно та безпрецедентно, але успіх вимагатиме наполегливості і продовження підтримки наших друзів в регіоні, віри в дипломатію задля стримування", - заявив Байден пресі в Південній Кароліні. Він наголосив, що втілення цієї домовленості відбуватиметься вже за нової адміністрації.

В неділю був останній повний день Байдена на посаді. Він передає президентство Трампу в понеділок.

Адміністрація Байдена і команда новообраного президента Дональда Трампа заявляла про спроби досягти домовленості до інавгурації Трампа та його повернення в Білий дім.

"Сьогодні починають виходити заручники! Три чудові молоді жінки будуть першими", - написав Трамп у своїй соцмережі Truth Social.

Припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалось в неділю об 11:15 ранку за місцевим часом, а через кілька годин колона Червоного Хреста попрямувала в Смугу Гази і забезпечила звільнення заручників, яких утримував ХАМАС - Ромі Гонен, 24 роки, Емілі Дамарі, 28 років, і Дорон Штайнбрехер, 31 рік.

Тим часом Ізраїль почав переміщувати десятки палестинських в'язнів до Смуги Гази. Ізраїль пообіцяв звільнити їх у рамках угоди про припинення вогню, укладеної минулого тижня після року переговорів.Перемир'я було оголошено минулого тижня після інтенсивного посередництва Сполучених Штатів, Катару та Єгипту.

Умови угоди передбачають 42-денний перший етап зі звільненням 33 із 99 заручників, яких, як вважають, утримує ХАМАС, і звільненням сотень палестинських в’язнів і затриманих. Вважається, що близько двох третин заручників живі, решта вбиті в боях або вже загинули. Очікується, що ізраїльські війська повернуться в буферну зону в Газі, і багато переміщених палестинців зможуть повернутися додому, хоча більшу частину Гази спустошено.

Очікується також сплеск гуманітарної допомоги голодуючим палестинцям у Газі, щодня туди приїжджатимуть сотні вантажівок, набагато більше, ніж дозволяв Ізраїль під час бойових дій. Всесвітня продовольча програма ООН повідомила, що вантажівки почали в'їжджати в Газу через два переходи, після того, як набуло чинності припинення вогню.

Майк Волц, радник Трампа з національної безпеки, коли Трамп вступить на посаду президента на другий термін поспіль, сказав у програмі CNN State of the Union, що звільнення заручників є "головним питанням президента Трампа".

Але він також сказав, що шлях до миру може бути небезпечним.

"Попереду важкий шлях", — сказав Вальц і "скупчення бойовиків (ХАМАСу)" можуть завдати шкоди припиненню вогню. Сполучені Штати, Велика Британія та інші західні країни вважають ХАМАС терористичною групою,

Найвищі ізраїльські посадовці підтримують припинення вогню, але не всі.

Міністр національної безпеки Ізраїлю заявив, що його фракція "Єврейська сила" йде з уряду на знак протесту проти угоди про припинення вогню. Відхід Ітамара Бен-Гвіра послаблює коаліцію Нетаньягу, але не вплине на припинення вогню.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG