Дані компанії Тесла, яку заснував і якою керує Ілон Маск, показали, що впродовж січня у Європі значно впали рівні продажу її електричних автомобілів.
На популярність марки Тесла могла вплинути помітна політична активність мільярдера, який став близьким соратником президента США Дональда Трампа.
Хоча кількість реєстрації автомобілів з електродвигунами у Європі зростає, продаж автомобілів Тесла у Франції у січні знизився на 63%, у Швеції на 44%, у Норвегії на 44%, в Нідерландах на 42% і в Британії на 12%.
В Німеччині, де розташована єдиний у Європі автозавод Тесли, падіння у січні сягало 59%.
Ілон Маск викликав велику увагу у Європі зокрема, коли долучився до американської виборчої президентської кампанії, а також відкрито підтримав крайні праві партії у Великій Британії та у Німеччині.
В Британії 74% опитаних соціологічною компанією YouGov у січні висловилися за те, що "втручання американських політичних діячів у внутрішні європейські політичні питання є неприйнятним".
71% британців заявили про негативні погляди на Ілона Маска.
Подібні показники YouGov виявило у тих питаннях також в Німеччині: 76% і 71%.
Оцінки Маска
Reuters нагадує, що конкуренти Тесли зараз пропонують більший вибір електромобілів, але також вказує на опитування, які показують застереження покупців щодо особисто Ілона Маска.
Зокрема вебсайт Electrifying.com у січні провів опитування, яке виявило, що 59% британських власників електромобілів, а також тих, хто мав намір купити таке авто, сказали, що вплив Маска відштовхнув їх від купівлі Тесли.
“Вплив Маска на марку стає щораз більш поляризуючим, змушуючи покупців шукати деінде”, - сказала директорка Electrifying.com Джіні Біклі.
Кілька опитувань у Швеції показали падіння позитивних відгуків про Теслу.
Ілон Маск використовував свою платформу Х, щоб відкрито підтримати німецьку антиіммігрантську партію Альтернатива для Німеччини під час виборчої кампанії в тій країні.
Раніше він різко критикував справи у Великій Британії, пропонував змінити лідера партії Лейбористів, прем’єр-міністра Кіра Стармера, і критикував Найджела Фаража, очільника антиіммігрантської Партії Реформ.
Конкуренція електромобілів
Попри це керівник дослідницької групи New AutoMotive Бен Нелмес сказав Reuters, що притичина “не у поглядах британських автомобілістів щодо Маска, а у тому, що після Model Y вони припинили новаторство”.
При оцінці Тесли фахівці також радять звертати увагу на зростання конкуренції на ринку електромобілів і на те, що Тесла порівняно давно не пропонувала нові привабливі моделі для масового споживача.
Тесла досі залишається найбільшим продавцем електромобілів у США, зауважує Reuters, але повідомляє, що у Каліфорнії, найбільшому ринку серед американських штатів, продаж впав на 12%.
У європейських країнах Тесла зазнає тиску виробників таких відомих марок як Фольксваґен, Мерседес, Пежо та інших.