Десятки українців вийшли на центральну вулицю столиці з вимогою позбавити престижної Пулітцерівської премії журналіста американської газети “Нью-Йорк Таймс” Волтера Дюренті. Організатор акції колишній американський громадянин Іван Лозовий, який нині живе в Києві, пояснює перехожим, чим завинив нині покійний кореспондент впливового видання.
Коли журналіст у 1930-их роках працював у Москві, він писав неправдиві статті про відсутність голоду в Україні. В той же час в приватних розмовах не заперечував, що від нього померли мільйони людей. Парадоксом, на думку Лозового, є те, що за свої статті він отримав відзнаку:
“Ми знаємо сьогодні з достеменних історичних джерел, що Дюранті свідомо брехав не тільки про голодомор в Україні, взагалі, кожне слово, яке він писав тоді про Радянський Союз – було брехнею і офіційною пропагандою. Дюренті – не журналіст, а брехун. І в руках такої людини не може перебувати далі найпрестижніша премія для журналістів, яка видається в США”.
Це вже не перша спроба україців позбавити Дюренті премії. Декілька років тому вони завалили обурливими листами Пулітцерівський комітет і газету “Нью-Йорк Таймс”. Остання навіть найняла професора історії Колумбійського університету Марка фон Гагена, щоб той оцінив достовірність статей Дюренті. Той дійшов висновку, що нагородження кореспондента завдало шкоди авторитету премії:
“Його прикрашання дійсності мало на меті приховати правду про те, що відбувалося за часів Сталіна. Позбавлення Волтера Дюренті премії має зворотню мету – розповісти про шкоду, яку завдали його статті нашому правильному розумінню подій в Радянському Союзі”.
Втім, тоді Пулітцерівський комітет вирішив не позбавляти Дюренті премії. Мовляв, її дали не за статті, в яких той заперечував голодомор. Нині низка українських організацій робить чергову спробу відновити, як вони кажуть, історичну справедливість.
Інше за темою
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1