Спеціальні потреби

Рішення США надати Києву протипіхотні міни спровоковане зміною тактики Росії на передовій – глава Пентагону


Міністр оборони США Ллойд Остін підписує Загальну угоду про безпеку військової інформації (GSOMIA) на Філіппінах, 18 листопада 2024. Фото: Міністерство оборони Філіппін/AFP
Міністр оборони США Ллойд Остін підписує Загальну угоду про безпеку військової інформації (GSOMIA) на Філіппінах, 18 листопада 2024. Фото: Міністерство оборони Філіппін/AFP

Рішення США надати Україні протипіхотні міни викликане зміною тактики Росії на передовій. Таку позицію Сполучених Штатів пояснив міністр оборони Ллойд Остін.

Зокрема, за словами Остіна, росіяни наразі надають перевагу мотопіхоті. Саме на протидію такому наступу спрямоване рішення адміністрації президента США надати протипіхотні міни.

Остін додав, що українська армія потребує засобів, котрі “можуть допомогти уповільнити ці зусилля” росіян.

Як нагадує CNN, США забезпечували Україну протитанковими мінами з початку війни, натомість рішення надати протипіхотні міни стало “ще однією серйозною зміною політики адміністрації Байдена".

Очільник Пентагону наголосив, що Україна взяла на себе зобов'язання “фіксувати, де вони встановлюють ці міни”.

За словами Остіна, загалом постачання зброї як в Україну, так і в Ізраїль, створило навантаження на запаси зброї Сполучених Штатів.

“Оскільки ми надали безпекову допомогу Україні та Ізраїлю, це безсумнівно вилучило деякі речі з власних [американських] запасів”, — сказав Остін журналістам у Лаосі.

Він додав, що це спонукає Вашингтон поповнювати власні запаси та сприяжє створенню робочих місць.

Кожного разу надана союзникам зброя, каже Остін, замінюється “новою та кращою”.

“Це ставить нас у кращу військову позицію”, – наголосив міністр, додавши, що це також вимагає “трохи часу”.

Остін повідомив і про те, що адміністрація Байдена “співпрацює з промисловістю, щоб розширити потужності [американської] промислової бази”.

Як повідомлялося цього дня раніше, президент США Джо Байден схвалив надання Україні нестійких протипіхотних мін. Інформацію про це Голосу Америки підтвердив один з високопосадовців США.

За словами посадовця, для цього постачання Україна мала взяти на себе зобов'язання “не використовувати їх у районах, де проживає власне цивільне населення”, щоб зменшити ризик для життя людей.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG