Цих вихідних на лижному курорті Стівенс Пасс у штаті Вашингтон сталася трагедія. Внаслідок потужного снігового обвалу загинуло троє лижників. Усі троє чоловіків були досвідченими спортсменами, втім стихія виявилась сильнішою. Загиблі були у групі курортників, які вийшли за межі курортної зони, щоб спробувати себе на нерозвіданих територіях. Ця практика є досить поширеною та у багатьох штатах дозволяється місцевими законами.
Снігова лавина, рухаючись зі швидкістю до 90 кілометрів на годину, здатна перевернути залізничні вагони. У неділю жертвами цієї стихії стали понад десять гостей лижного курорту у штаті Вашингтон. Група з чотирьох досвідчених лижників зійшла з головної траси у глибоку ущелину попри попередження про можливість снігового обвалу. Буквально за кілька секунд стіна снігу знесла туристів вниз майже на кілометр. За пропалими відразу відправилась пошукова група.
«Спочатку вони почекали, поки уляжеться сніг, а відтак відразу відправились на пошуки своїх друзів», – каже рятувальник Кріс Бедкер.
Лише одну лижницю вдалося відкопати живою, троє інших загинули. Люди, яким вдається вижити після того, як їх накриває лавина, кажуть, що народилися в сорочці. Голова патрульної бригади Крис Брикслі пояснює, що відбувається всередині лавини:
«Ви нібито потрапляєте у пральну машину, наповнену снігом та камінням, вас кидає в сторони, ви нічого не бачите».
Професійна лижниця, Еліз Соґстад була серед тих, кого у неділю накрила лавина у штаті Вашингтон. Їй пощастило вижити. Еліз каже що її життя врятувала спеціальна подушка безпеки:
«Опинившись в лавині, ви навіть не усвідомлюєте де верх, а де низ. Але цей механізм тримає вас на поверхні, так що шанси вижити досить великі».
Коли людина потрапляє у лавину, подушка безпеки, схована у спеціальному наплічнику, буквально вириває жертву з її пастки, витягуючи людину на поверхню, до повітря.
«На вигляд це – звичайний рюкзак. Тягнеш за мотузку – відкривається клапан і подушка заповнюється азотом», – пояснює Еліз Соґстад.
Кілька тижнів тому така подушка врятувала життя сноубордисту в Колорадо. Втім, навіть найбільш досвідчені лижники попереджають – покладатись цілком на технологію не можна.
«Ви маєте розрахувати всі ризики та оцінити власні сили. Не забуваймо, загиблі були досвідченими лижниками, але стихія сильніша за людину», – каже директор гірськолижного курорту Джин Ґиффорд.
Тому, кажуть експерти, найкращий спосіб вберегти себе від снігового обвалу – це просто у нього не потрапляти. У Сполучених Штатах кожного року від лавин гине у середньому 25 людей.