Спеціальні потреби

"Від початку війни я стояв у центрі Києва. Путін - ніколи". Байден підсумував свою зовнішню політику


Президент США Джо Байден під час промови у Держдепі у Вашингтоні, 13 січня 2025 року. Фото: REUTERS/Evelyn Hockstein
Президент США Джо Байден під час промови у Держдепі у Вашингтоні, 13 січня 2025 року. Фото: REUTERS/Evelyn Hockstein

Адміністрація чинного президента США Джо Байдена "заклала фундамент" для наступної адміністрації Білого дому, аби захищати "світле майбутнє українського народу". Про це заявив президент США Джо Байден в понеділок, 13 січня, під час виступу в Державному департаменті США.

Джо Байден звернувся до громадян із завершальною промовою, в якій окреслив найважливіші досягнення його адміністрації в зовнішній політиці.

Значну частину промови Байден присвятив Україні.

"Від початку війни саме я стояв у центрі Києва, не він. Путін - ніколи!"

Байден зазначив, що супротивники США, зокрема Росія, зараз є значно слабшими, ніж це було чотири роки тому.

"Коли Путін вторгся в Україну, він думав, що захопить Київ за лічені дні. Правда в тому, що від початку війни саме я стояв у центрі Києва, не він. Путін - ніколи! Подумайте про це", - сказав Байден, додавши, що він став єдиним головнокомандувачем США, який відвідав зону бойових дій, неконтрольовану американськими військами.

Президент Байден наголосив, що завдяки американській допомозі українцям майже за три роки повномасштабної війни "Путіну не вдалося досягти жодної зі своїх стратегічних цілей".

"Йому досі не вдалося підкорити собі Україну, не вдалося порушити єдність НАТО і не вдалося досягти великих територіальних здобутків", - сказав Байден.

Водночас президент США зауважив, що попереду ще є багато роботи, адже війна Росії проти України важлива для всього світу:

"Ми не можемо відступити. Ми об’єднали 50 націй, щоб стояти з Україною, не лише в Європі, а й уперше в Азії. Ті країни в Азії знають: те, що відбувається в Україні, має значення і для них".

Байден додав, що за його каденції США доставляли Україні "літаки-винищувачі, величезну кількість боєприпасів", а також "запровадили невпинні безпрецедентні санкції, щоб утримувати Україну боєздатною".

"Тепер Росія намагається замінити те, що вона втрачає на полі бою, військову техніку і бійців, а курс рубля - під величезним тиском", - сказав Байден.

"Ми заклали основу для наступної адміністрації"

За словами Байдена, коли Путін розпочав своє вторгнення, президент США мав два головні завдання: перше — згуртувати світ для захисту України, а друге — уникнути війни між двома ядерними державами.

"Ми зробили й те, й інше. Сьогодні Україна, як і раніше, є вільною, незалежною країною з потенціалом, потенціалом світлого майбутнього. І ми заклали основу для наступної адміністрації, щоб вона могла захистити світле майбутнє українського народу", - сказав Байден.

Байден додав, що не може "претендувати на заслугу кожного чинника, що призвів до послаблення Ірану та Росії за останні чотири роки", адже багато в чому ці країни "зашкодили самі собі", а Ізраїль завдав "багато шкоди Ірану та його прибічникам".

"Але немає сумнівів, - наші дії зробили значний внесок, і тепер великі авторитарні держави тісніше об’єднуються одна з одною, Іраном, Росією, Китаєм, Північною Кореєю, але це радше через слабкість, ніж через силу. Тож у час, коли нова адміністрація починає працювати, Сполучені Штати перебувають у твердішій позиції щодо цих країн, ніж чотири роки тому".

У промові Байден розповів, що за час його адміністрації США також значно зміцнили оборонно-промислову базу, інвестувавши майже 1,3 трильйона доларів у закупівлі та дослідження та розробки:

"Це більше, ніж робила Америка за будь-який чотирирічний період в час Холодної війни. Це гарантує, що ми будемо повністю оснащені для боротьби та перемоги у війнах, що також є найкращим способом стримування воєн".

Президент США зазначив, що союзи Вашингтона зараз "міцніші, ніж були за останні десятиліття".

"НАТО є більш спроможним, ніж будь-коли", - наголосив Байден. - "До того, як я прийшов на посаду, дев’ять союзників НАТО витрачали 2% свого ВВП на оборону. Зараз 23 витрачають 2%".

Він наголосив, що залишає новій адміністрації Америку "з більшою кількістю друзів і сильнішими союзами".

Дивіться також:

Час-Time. Байден підсумовує зовнішню політику
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Ілон Маск коментує європейську політику.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG