Спеціальні потреби

Парламенти країн Балтії у листі до Конгресу США закликали схвалити допомогу Україні


Будівля Капілотію. AP Photo/J. David Ake
Будівля Капілотію. AP Photo/J. David Ake

Голови парламентів Естонії, Латвії та Литви направили спільного листа до Конгресу США із закликом схвалити пакет допомоги Україні, який був заблокований прихильниками жорсткої лінії в Республіканській партії, які хочуть прив'язати питання внутрішньої політики, такі як імміграція, до рішення про зовнішню допомогу.

"Європа робить історичні кроки для зміцнення своєї обороноздатності, але це неминуче вимагає часу – часу, якого Україна не має. Саме тому допомога США є незамінною на цьому вирішальному етапі", – йдеться в листі, адресованому спікеру Палати представників Майку Джонсону.

Спікери висловили сподівання, що Конгрес США ухвалить правильне рішення і затвердить пакет допомоги Києву, оскільки "підтримка України – це інвестиція в спільне безпечне майбутнє".

Очікується, що Палата представників США 20 квітня розгляне питання надання Україні нової військової допомоги на суму близько 61 мільярда доларів.

Директор ЦРУ Вільям Бернс 18 квітня попередив американських законодавців, що, в разі якщо США не нададуть військової підтримки, Україна може програти війну проти Росії до кінця року.

У березні керівники американської розвідки попереджали американських законодавців, що затримка з наданням військової допомоги Україні дозволить Росії захопити більше української території. Якщо Україні не буде виділена допомога, то "ми побачимо нові "авдіївки", заявляв тоді очільник ЦРУ, маючи на увазі відступ української армії з Авдіївки після багатомісячної оборонної операції.

Президент України Володимир Зеленський цього місяця заявляв, що в разі, якщо Конгрес США не схвалить військову допомогу для протистояння вторгненню Росії, Україна "програє війну".

Тим часом колишній президент США Дональд Трамп заявив, що для Сполучених Штатів важливим є виживання України, і дорікнув європейським союзникам у недостатній підтримці Києва.

"Чому Європа не може виділяли такі ж або порівнянні гроші, які вкладають Сполучені Штати Америки, щоб допомогти країні, яка цього відчайдушно потребує? Як усі погоджуються, українське виживання та сила мають бути набагато важливішими для Європи, ніж для нас, але це також важливо для нас. Рухайся, Європо!", - написав він 18 квітня у своїй соцмережі Truth Social.

Заява Трампа з'явилася наступного дня після того, як він зустрівся у своєму нью-йоркському офісі у Trump Tower із президентом Польщі Анджеєм Дудою і похвалив цю країну. Експрезидент і польський лідер обговорили пропозицію Дуди, щоб члени НАТО витрачали на оборону щонайменше 3% свого ВВП, а не 2%, як це передбачено чинними правилами.

У своєму пості Трамп уперше висловився про необхідність посилити підтримку України, хоча й не підтримав законопроєкт про виділення країні 61 мільярда доларів.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG