Японський уряд повідомив у понеділок, що білоруській атлетці Христині Тимановській в Токіо надали охорону поліції після того, як вона відмовилася повертатися додому з олімпійських ігор.
З Токіо надходять припущення, що вона ймовірно прохатиме політичного притулку у Європі.
Чеська республіка готова допомогти… ми пропонуємо їй візу на в’їзд в країну, щоб вона могла у нас попросити міжнародного захисту.Якуб Кулганек, чеський міністр закордонних справ
24-річна Христина Тимановська заявила, що у неділю її примусово намагалися відправити з токійського аеропорту в Білорусь після того, як вона поскаржилася на тренерів білоруської національної команди на Токійські олімпіаді.
У понеділок вона мала брати участь у забігу на 200 метрову дистанцію, але напередодні Тимановська поширила в соціальних медіях скаргу, що її записали на інше змагання замість колеги.
Білоруський національний олімпійський комітет заявив, що атлетку звільнили від змагань у зв'язку з її “емоційним і психологічним станом”.
Представник білоруської опозиції Франак Вячорка називає події довкола Христини Тимановської спробою її викрадення і закликає міжнародну спільноту захистити її.
"В Мінську її може очікувати доля Протасевича (журналіста Романа Протасевича заарештованого після вимушеної посадки в Мінську пасажирського літака, що летів у Литву): допити КҐБ, покаяння перед відеокамерами", - написав Вячорка у Twitter.
Японський урядовий представник Кацунобу Като сказав на прес-конференції, що Японія разом з представниками Міжнародного олімпійського комітету визначаються з подальшими кроками.
Агентство Reuters повідомило, що посольство Чехії в Токіо у понеділок підтвердило, що бере участь в “інтенсивному спілкуванні” з японськими посадовцями щодо білоруської атлетки.
“Я вважаю ситуацію довкола білоруської спринтерки Христини Тимановської скандальною. Чеська республіка готова допомогти… ми пропонуємо їй візу на в’їзд в країну, щоб вона могла у нас попросити міжнародного захисту”, - пояснив чеський міністр закордонних справ Якуб Кулганек вTwitter.
Польща також запропонувала надати прихисток атлетці.
Представник польського міністерства закордонних справ Марчін Пжидач повідомив у Twitter, що Тимановській запропонували “гуманітарну візу і що вона може, якщо забажає, продовжувати свою спортивну кар’єру в Польщі”.
Дивіться також: Мистецтво у вітринах: дві вчительки перетворили спорожніле через пандемію місто на велику галерею. Відео