Спеціальні потреби

Блінкен підкреслив “нову рішучість” США підтримувати Україну “кожного дня” до початку нової адміністрації


Державний секретар США Ентоні Блінкен виступає разом із генеральним секретарем НАТО Марком Рютте під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі, 3 грудня 2024 року. (Фото: JOHN THYS / AFP )
Державний секретар США Ентоні Блінкен виступає разом із генеральним секретарем НАТО Марком Рютте під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі, 3 грудня 2024 року. (Фото: JOHN THYS / AFP )

Занепокоєння щодо України у теперішній період російської війни лише посилюють “нову рішучість” США підтримати країну в її відсічі російській агресії.

Відтак адміністрація президента Джо Байдена працюватиме “кожної хвилини, кожного дня” до вступу на посаду нового президента Дональда Трампа та його адміністрації, щоб надати Україні все необхідне для захисту, особливо, зважаючи на початок зими.

Такі заяви зробив державний секретар США Ентоні Блінкен, виступаючи з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте 3 грудня в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

“Ми поділяємо занепокоєння, яке Марк висловив щодо України в цій агресії, яка триває”, - сказав Блінкен, посилаючись на попередні коментарі Рютте про складну ситуацію на полі бою та в енергетичній галузі України з наближенням зими.

“Але це лише посилює нашу рішучість переконатися, що Україна має все, що їй потрібно, щоб впоратися з тим, з чим вона стикається на полі бою. А також щоб впоратися з нинішнім наступом на її енергетичну інфраструктуру, коли Путін знову використовує зиму як зброю, намагаючись заморозити людей з їхніх домівок, вимкнути світло. Ми не допустимо цього. Ми рішуче налаштовані на цьому фронті”, - запевнив Блінкен.

Рютте тим часом вчергове наголосив на необхідності посилити підтримку України у цей критичний момент війни, коли “ситуація на полі бою складна”.

“Ми маємо зробити все можливе, щоб відправити більше військової допомоги в Україну. І я хочу подякувати вам, США, а також Швеції, Британії, Естонії, Норвегії та Німеччині за те, що вони в останні кілька днів знову оголосили про надходження додаткової військової допомоги Україні, - сказав Рютте. - Це дуже важливо, особливо зараз, коли наближається зима, і ми знаємо, яка ситуація з енергетичною інфраструктурою в Україні”.

“...до 20 січня кожної хвилини (до інавгурації нового президента США - ред.), кожного дня. Ми сповнені рішучості продовжувати роботу, яку ми робили разом протягом останніх чотирьох років, роботу, яка зміцнила цей альянс у надзвичайний спосіб, з новими членами, новими ресурсами та активами. І я думаю, з новою рішучістю як для того, щоб продовжувати підтримувати Україну перед обличчям російської агресії, так і для того, щоб мати справу з безліччю інших загроз і викликів, які об’єднують нас у найбільший у світі оборонний альянс”, - підсумував Блінкен.

Заяви Блінкена та Рютте прозвучали перед запланованою на вечір 3 грудня “робочою вечерею” Ради "НАТО-Україна", та спільними ремарками генсека альянсу з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою.

Як повідомив Голос Америки, Київ вчергове закликав НАТО надати Україні запрошення до приєднання, схарактеризувавши членство в оборонному альянсі як єдину дієву гарантію безпеки країни.

У своїх ремарках Блінкен фактично повторив бачення України щодо вступу до НАТО.

“Причина, чому альянс сильніший, ніж будь-коли, полягає в тому, що ми всі знаємо, що це найкраща гарантія проти війни, найкращий засіб для запобігання конфлікту, найкращий засіб для забезпечення нашої колективної безпеки”, - сказав Блінкен.

“І це тому, що, приєднуючись до НАТО, кожен союзник бере на себе зобов’язання, що напад на одного є нападом на всіх, і це означає, що будь-який агресор знає, що якщо він атакує одну країну НАТО, він повинен битися з усіма, і це, в першу чергу, найкращий спосіб стримати агресію”, - пояснив він.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG