Спеціальні потреби

Я закордоном, а в’їзд в Україну закривають. Що робити?


Закриття кордонів: Що робити українцям, які не встигнуть повернутись в Україну до 17 березня? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Закриття кордонів: Що робити українцям, які не встигнуть повернутись в Україну до 17 березня? Відео

З 17 березня Україна закриває авіасполучення та суттєво обмежує подорожі через поширення коронавірусу. Авіакомпанії різко підняли ціни на квитки в ці дати, в перевізників бракує місць - і частина українців не може повернутись додому вчасно.

Володимир Зеленський порадив у такому випадку звертатись до посольств і консульств на місцях, але зараз до них складно додзвонитись через перевантажені гарячі лінії.

Як потрапити в Україну? Чи впускатимуть іноземців? Що робити, якщо ви не встигаєте повернутись до 17 березня?

Стисло і по суті відповідаємо на найважливіші запитання.

Скільки часу будуть закриті кордони?

Обмеження на подорожі стартує опівночі в ніч з 16 на 17 березня. Попередньо воно триватиме до 3 квітня, але заборону можуть продовжити, якщо ситуація не покращиться. Кордони закриють для літаків, автобусів та поїздів, але деякі наземні пункти пропуску працюватимуть.

Важливо: виїхати з України можна буде, але слід перевірити, чи впускає іноземних громадян та країна, куди ви прямуєте. Зокрема США ввели заборону на подорожі з країн Шенгенської зони, Великої Британії та Ірландії до 12 квітня. Тобто якщо у вас були квитки в Америку з пересадкою в Європі, з поїздкою до Сполучених Штатів виникнуть проблеми.

Чи зможу я повернутись в Україну після 17 березня?

Так. Але якщо у вас є можливість перебронювати квитки і повернутись в Україну до цього часу, МЗС наполегливо рекомендує це зробити. В іншому випадку додому можна буде повернутись через наземні пункти пропуску, які не закриють.

Але це не стосується іноземців: для них в’їзд з 17 березня по 3 квітня заборонений. Та якщо в іноземця є право на постійне проживання в Україні, його зможуть впустити, як і українських громадян.

Я не можу перебронювати квиток. Що робити?

Якщо ви не можете повернутись в Україну до 17 березня, МЗС скоро організує спеціальні рейси, якими людей повернуть додому.​

Якщо ви не можете повернутись в Україну до 17 березня - нема квитків або вам конче слід залишитись з інших причин, Міністерство закордонних справ незабаром організує спеціальні рейси, якими людей повернуть додому. Для цього слід звернутись до українського консульства чи посольства. Якщо ви перебуваєте у США, то детальну інформацію з контактами посольства України можна знайти ось тут.

“Наразі ми формуємо списки громадян, яким не вдалось змінити рейс і яким потрібно терміново повернутись в Україну. Далі, вже маючи приблизну кількість бажаючих, ми зможемо оперативно організовувати спецлітаки. Наразі і МЗС, і закордонні дипломатичні установи України ведуть перемовини щодо таких спецрейсів. Думаємо, в таких екстрених ситуаціях як зараз всі мають йти один одному назустріч”, - повідомила Голосу Америки прес-секретарка українського посольства у США Наталя Сольєва.

Чи впустять мене, якщо я маю підвищену температуру?

Всіх без винятку людей, які будуть в’їжджати до України, обстежуватимуть на кордоні. Підвищена температура або симптоми ГРВІ не є підставою відмови у в’їзді. В Україну вас впустять, але скоріш за все, направлять або на домашній двотижневий карантин, або ж у медичний заклад.

У посольстві не відповідають. Куди звертатись?

Зараз в Посольстві України у Вашингтоні організовано цілодобове чергування 24/7.

Але якщо ви не можете додзвонитись, то скоріш за все, дзвінків так багато, що дипломатам складно на них відповісти. В такому разі вони радять почекати і зателефонувати знову. Або написати листа на електронну пошту, вказавши всю необхідну інформацію про вашу поїздку. Детальніше можна ознайомитись за посиланням.

“Звернень дійсно дуже багато, лінії зв‘язку перевантажені через постійні дзвінки, але зараз наш пріоритет - зробити усе можливе, щоб бажаючі громадяни України і іноземці, які мають офіційний дозвіл на проживання в країні, змогли виїхати зі США”, - каже прес-секретарка посольства Наталя Сольєва.

Крім того, Посол Володимир Єльченко - на постійному контакті з Департаментом охорони здоров’я США, Державним департаментом, іншими агенціями, щоб оперативно вирішувати всі питання.

“Наразі вже маємо хороший приклад в організації повернення додому 38 громадян України - членів екіпажу круїзного лайнера Grand Princess, які внаслідок епідемії застрягли в порту міста Окленд, штат Каліфорнії. І ми вдячні керівництву штата Каліфорнія та особисто віцегубернатору Елені Куналакіс за допомогу в цьому питанні”, - відповів “Голосу Америки” Володимир Єльченко.

Якщо у вас залишились додатокві запитання, МЗС України на своєму опубілкувало детальне роз’яснення. Скоріш за все, відповіді можна буде знайти там.

Дивіться також: Важливі факти про коронавірус COVID-19.

Важливі факти про коронавірус COVID-19. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

  • 16x9 Image

    Остап Яриш

    Кореспондент Голосу Америки в Пентагоні і ведучий щоденних телепрограм Української служби VOA. Приєднався до команди в 2019 році.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG