У “небезпечному світі” країни Заходу не засвоїли уроків, які несе агресія Росії проти України, а саме - що вагання та обережність Заходу надихає авторитарні режими й правителів до подальшої агресії. Відтак західним країнам належить бути більш жорсткими й наполегливими, а Британія повинна мати “сміливість діяти”.
Про це 9 травня заявив міністр закордонних справ Сполученого Королівства Девід Кемерон у своїй першій розлогій промові за межами парламенту з часу вступу на посаду у листопаді минулого року.
“Нам потрібно прийняти жорсткішу позицію для більш жорсткого світу. Якщо незаконне вторгнення Путіна чогось нас навчить, це має бути те, що робити надто мало і надто пізно лише стимулює агресора. На цій роботі я бачу занадто багато прикладів, коли цей урок не було засвоєно”, - заявив Кемерон, виступаючи у Національному центрі кібербезпеки Великої Британії.
Міністр зазначив, що Росія, Китай, Іран та Північна Корея об’єдналися з метою підірвати усталений світовий лад.
“Якщо ми будемо вагатися, наші супротивники напишуть наше майбутнє за нас. Тому нам потрібно проявити мужність”, - заявив Кемерон.
Він також закликав всі країни НАТО досягти обіцяних 2% витрат на оборону напередодні саміту альянсу у Вашингтоні у липні цього року. За словами головного британського дипломата, “майбутній саміт НАТО має побачити, що всі союзники готові виконати свою обіцянку, яку дали в Уельсі у 2014 році”, а саме - досягти рівня витрат на оборону у 2% ВВП.
Однак, Кемерон вважає, що після цього необхідно збільшити цей рівень і “встановити 2,5% як новий орієнтир для всіх союзників по НАТО”.
Велика Британія пообіцяла збільшити свої витрати на оборону до 2,5% ВВП до 2030 року – факт, який привітав Кемерон.
Втім, як зазначає видання The Guradian, серед ключових країн НАТО - Іспанія, Бельгія та Канада досі суттєво відстають від необхідного рівня у 2%.
“Цей світ є більш небезпечний, більш нестабільний, більш конфронтаційний, ніж більшість із нас коли-небудь знали”, - додав міністр. - Нам потрібно бути попереду в конкуренції, у співпраці та в інноваціях”.
Промова Кемерона пролунала на тлі нещодавнього виділення Великою Британією рекордного для країни пакета військової підтримки Україні вартістю близько 600 мільйонів доларів.
“Ми перебуваємо у битві воль. Ми всі - Британія, і всі наші союзники та партнери по всьому світу - повинні довести, що наші супротивники неправі”, - підсумував глава МЗС Британії Девід Кемерон.