Спеціальні потреби

Оглядачі на Заході не вважають, що Курська операція сповільнює російський наступ. ЦРУ та Мі-6 відзначили зміну “наративу війни”


Фото від 16 серпня 2024 року: український військовий в центрі Суджі, Курська область, Росія
Фото від 16 серпня 2024 року: український військовий в центрі Суджі, Курська область, Росія

У західних ЗМІ піддають сумніву ефективність впливу українського захоплення російських земель на хід війни. Незважаючи на заяву очільника розвідки України Кирила Буданова про сповільнення росіян унаслідок подій довкола Курська, міжнародні оглядачі стурбовані просуванням Росії у напрямку Покровська.

Тим часом очільники ЦРУ та Мі-6 заявили, що раптове вторгнення України в Росію є “значним досягненням, яке може змінити наратив важкої 2,5-річної війни”, цитує посадовців американської та британської розвідки агенція Assiciated Press.

Значне тактичне досягнення

Річард Мур, голова Мі-6, сказав, що несподіваний серпневий наступ Києва і захоплення території в Курській області Росії був “типовою завзятістю та сміливістю з боку українців, щоб спробувати змінити гру”. Він наголосив, що це “повернуло війну додому до простих росіян”.

Виступаючи разом з Муром на безпрецедентному спільному публічному заході в Лондоні, директор ЦРУ Вільям Бернс сказав, що наступ був “значним тактичним досягненням, яке виявило вразливі місця російської армії”.

Business Insider пояснює, що українська операція на Курськ "захопила територію більшу ніж Лос-Анджелес" і "поставила Росію в незручне становище". А також, пише видання, порушила роботу російської залізничної системи, що порушить здатність Росії перекидати війська та запаси.

"Російські підрозділи не мають органічних транспортних можливостей, щоб працювати поза залізничними станціями", - вказує Business Insider.

Але також додає, що "наразі сподівання Києва на те, що Росія відведе війська на користь оборони Курська ціною власних наступальних дій на сході та півдні України, не виправдалися".

А Росія продовжує наступати "незважаючи на приниження з боку іноземних військ, які окупували російську землю".

Російський наступ триває “незважаючи на вторгнення у Курськ”

Вторгнення на Курщину не відволікає Росію від амбіцій стосовно Покровська
SkyNews

Стосовно впливу вторгнення на хід війни, то, наприклад, видання SkyNews стверджує: “Вторгнення на Курщину не відволікає Росію від амбіцій стосовно Покровська”.

Водночас видання відзначає, що Україна вторглася на російську територію, захопила її та утримує вже місяць “на великий подив як союзників, так і ворогів”.

Цитуючи аналітиків, включно з експертами американського Інституту вивчення війни (ISW), SkyNews відзначає, що активізація російських операцій навколо Покровська триває “незважаючи на вторгнення у Курськ”.

ISW також констатує, що українські сили продовжують обстрілювати російські наземні лінії зв’язку та російську військову техніку на Курщині.

Масштаби операції можна переглянути на інтерактивній карті українського контрвторгнення у Курську область, створеній фахівцями ISW.

"Новий поворот" і сумніви російської еліти

Експерти Фонду Карнегі нагадують, що вторгнення у Курську область змінило траєкторію війни, що здавалася передбачуваною і створила “новий поворот” та підняла питання стабільності режиму російського лідера Путіна.

Україна, неядерна держава, раптово вторглася в ядерну наддержаву
Фонд Карнегі

“Україна, неядерна держава, раптово вторглася в ядерну супердержаву та зуміла захопити частину російської території в грубому регіоні й утримувати її протягом місяця”, – сказав директор з питань Євразії Фонду Карнегі Александр Габуєв в подкасті Фонду.

Керівники розвідки під час згаданого заходу у Лондоні зауважили також, що українська операція на Курщині “викликала сумніви серед російської еліти” та викликала “запитання” про сенс війни, звертає увагу газета Financial Times.

До слова, це перший випадок, коли керівники американської і британської розвідки з’явилися разом на публічному заході за всю історію 77-річного партнерства їхніх агентств з обміну розвідданими.

У Financial Times вважають це промовистим кроком та “виходом з тіні” розвідників з метою попередити країни, яким вони служать, про зростаючі небезпеки, з якими стикається світ сьогодні, зокрема, і з небезпекою російської агресії.

"Міжнародний світопорядок... перебуває під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни", – написали обидва керівники розвідки у статті, опублікованій у суботу в FT.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG