Два члени Палати представників США внесли законопроект, який передбачає створення комплексної стратегії з боротьби з дезінформацією і пропагандою в світі, яку поширюють такі країни, як Росія і Китай.
Ініціаторами законопроекту є республіканський конгресмен Адам Кінзінґер і його колега-демократ Тед Лью. У березні аналогічний проект був внесений до Сенату сенаторами Робом Портманом та Крістофером Мерфі.
Законопроект Портмана-Мерфі передбачає створення урядового Центру інформаційного аналізу і реагування, яким керуватиме Державний департамент. Він буде розробляти, об’єднувати і синхронізувати урядові ініціативи щодо виявлення та протидії зарубіжним операціям з дезінформації.
Законопроект також створює фонд, який буде брати участь у підготовці місцевих журналістів, видавати гранти і контракти НКО, організаціям громадянського суспільства, дослідницьким центрам, компаніям приватного сектора, ЗМІ та іншим експертам, які не працюють в уряді США і мають досвід у виявленні та аналізі нових тенденцій у методах дезінформації, до яких вдаються іноземні уряди.
Законопроект Кінзінґера-Лью пропонує аналогічний підхід.
Автори документа відзначають, що «Закон про протидію зарубіжній пропаганді і дезінформації 2016 року» знімає бюрократичні обмеження і створює інноваційні міжвідомчі партнерства з боротьби з іноземною дезінформацією і маніпуляцією, які мають негативний вплив на стабільність і безпеку в усьому світі.
«Продовжуючи викидати дезінформацію і виступаючи з помилковими інтерпретаціями, Росія підриває США та їх інтереси в таких місцях, як Україна, і при цьому посилює нестабільність у цих країнах», – йдеться в заяві Кінзінґера.
Конгресмен вважає, що США повинні відігравати певну роль у протистоянні цим дестабілізуючим діям.
Законопроект розвиває всеосяжну стратегію США щодо протидії дезінформаційним кампаніям через міжвідомчу співпрацю і партнерства на місцях з організаціями, що володіють досвідом з протидії зарубіжній пропаганді.
«В той час, як такі країни, як Росія і Китай, ведуть гібридні військові кампанії, у США є унікальна можливість відповісти на маніпуляції вільним потоком правдивої інформації, – вказує Кінзінґер. – Це може запобігати розвитку конфліктів і забезпечувати стабільність у майбутньому».
Лью вважає, що законопроект дає гарантії, що США використають всі наявні у них інструменти для припинення шкідливих пропагандистських кампаній.
«Від України до Південно-Китайського моря, зарубіжні кампанії з дезінформації роблять щось більше, ніж просто поширюють антизахідні настрої, вони маніпулюють громадською думкою, щоб міняти реалії на місцях, розхитувати демократичні засади і підривати інтереси США. Коротко кажучи, вони роблять світ менш безпечним», – заявив Лью.
«Ось чому Закон про протидію зарубіжній дезінформації і пропаганді так важливий. Правда може бути потужним засобом проти дестабілізації і конфлікту, і ми повинні робити все, що в наших силах, щоб її було чутно в усьому світі», - резюмував конгресмен.
Дивіться також: У цьому румунському селі задоволені вступом до НАТО