Уперше від липня місяця, коли він оголосив про свій намір балотуватися, мільярдер Дональд Трамп поступився першим місцем у перегонах за висунення кандидатом у президенти США від Республіканської партії.
Результати загальнонаціонального опитування громадської думки, нещодавно проведеного газетою New York Times і телеканалом CBS News, вивели на перше місце колишнього нейрохірурга Бена Карсона з 26% голосів. Трамп користується підтримкою 22% опитаних.
10 провідних претендентів на висунення в президенти від Республіканської партії проведуть сьогодні треті дебати в місті Болдер, штат Колорадо. Дебати будуть транслюватися по каналу CNBC. Очікується, що найбільш пильну увагу буде приділятися чотирьом кандидатам, які займають провідні позиції: Карсону, Трампу, сенаторові від штату Флорида Марко Рубіо і колишньому губернатору Флориди Джебу Бушу.
Мабуть, ставки на цей раз особливо високі для Буша, який нещодавно урізав витрати на свою передвиборну кампанію після того, як ще сильніше відстав від суперників за результатами опитувань в штатах, де проводяться попередні вибори-праймеріз: Айові, Нью-Гемпширі і Південній Кароліні. Минулі вихідні Буш провів на курорті в Техасі, намагаючись заспокоїти своїх спонсорів.
Претендентів на республіканську номінацію все ще багато
У дебатах, які будуть передаватися в прайм-тайм, також візьмуть участь колишня глава великої компанії Hewlett-Packard Карлі Фіоріна, сенатор від штату Техас Тед Круз, колишній губернатор Арканзасу Майк Гакабі, губернатор Нью-Джерсі Кріс Крісті, губернатор Огайо Джон Кейсік і сенатор від Кентуккі Ренд Пол. Трохи раніше пройдуть дебати, участь у яких візьмуть чотири інші кандидати, що не потрапили в першу десятку: екс-сенатор від Пенсильванії Рік Санторум, губернатор Луїзіани Бобі Джиндал, колишній губернатор Нью-Йорка Джодж Патакі і сенатор від Південної Кароліни Ліндсі Ґрем. Колишній губернатор Вірджинії Джим Ґілмор не був допущений до участі в дебатах, оскільки за результатами опитувань його підтримує менше 1 відсотка респондентів.
Демократів - всього троє
Боротьба за Республіканську номінацію кардинально відрізняється від ситуації у демократів, де залишилося всього троє кандидатів: екс-держсекретар Гілларі Клінтон, сенатор від Вермонта Берні Сандерс і колишній губернатор Меріленду Мартін О'Меллі. Ще двоє демократів - колишній сенатор від Вірджинії Джим Вебб і колишній губернатор Роуд-Айленда Лінкольн Чейфі - вибули з передвиборчих перегонів минулого тижня.
Віце-президент Джозеф Байден також відмовився від участі у виборах 2016 року, що сприяло зміцненню позицій Клінтон, яка знову стала явним лідером серед демократів. Зростанню рейтингів Клінтон сприяло і її впевнений виступ на слуханнях у спеціальному комітеті Палати представників у справах Бенгазі і на недавніх демократичних дебатах.
Дивіться також: Міністр торгівлі США з’їздила на Київщину – історичну батьківщину своїх предків