Українські експерти висловлюють обережний оптимізм: Мінськ-2 дає шанс для початку деескалації конфлікту. Безумовний позитив досягнутих домовленостей, кажуть дипломати – пункт про припинення вогню з конкретною вказівкою як і коли це має відбутися. Водночас, скажімо, домовленість про виведення всіх іноземних військ – розмита. Гасло правильне, але немає механізму, немає дати.
Міністр закордонних справ України (2007-2009) Володимир Огризко сказав:
«Це – вимушений компроміс. Угоду потрібно було прийняти, бо нам насамперед потрібне припинення військових дій».
На інший аспект Мінських домовленостей звертає увагу політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач:
«Домовленості в Мінську носять тактичний характер. Вони з одного боку зняли загрозу повномасштабної війни, з іншого боку відтермінували для РФ загрозу ще більших санкцій з боку Заходу. Тому ці домовленості справді вимушені для обох сторін. І для України і для Росії».
Ці переговори експерти назвають найдраматичнішими в усій новітній історії України. Чи не вирішальну роль в тому, що вони відбулися, відіграв Захід.
Говорить посол України в Республіці Білорусь (2009-2010) Роман Безсмертний:
«Остання телефонна розмова президента США Барака Обами з Путіним внесла корективи. В мене до цієї розмови було відчуття, що взагалі ніяких переговорів в Мінську не відбудеться».