Громадська довіра до уряду, судової системи та військових США різко впала, свідчить нове дослідження Gallup. За цими показниками Сполучені Штати поступаються більшості інших країн G7.
Приблизно 68% американців не довіряють своєму національному уряду.
Довіра до судової влади становить лише 42%.
Навіть армія США, що традиційно авторитетна, зазнала падіння суспільної довіри з 90% у 2021 році до 81% минулого року.
G7 складається з провідних індустріальних країн: Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та Сполучених Штатів.
Серед G7 Німеччина продемонструвала найнижчий рівень громадської довіри до своїх військових: майже 60% висловили відсутність довіри.
Схоже, що американська громадськість розділена щодо військового бюджету країни. Сполучені Штати витрачають на свою армію більше, ніж усі інші країни G7 разом узяті.
Приблизно 35% вважають витрати занадто високими, 29% вважають, що вони занадто низькі, і 33% вважають це правильною сумою.
"Немає ніякого ідеального пояснення цього, — сказав Голосу Америки Бенедикт Вігерс, аналітик Gallup. — Ці дані вважають частиною ширшої тенденції серед американців, яка виходить навіть за межі віри людей у їхні політичні інститути".
Експерти пов'язують громадську довіру до державних установ із якістю надання державних послуг, ефективними заходами проти корупції та зловживання владою, а також прогресом у подоланні нерівності доходів.
"Ефективність державних інституцій залежить від довіри, яку їм висловлюють громадяни та бізнес", — сказав Світовий банк у звіті минулого року.
Довіра громадськості до американських інституцій падає не лише до органів влади.
Довіра до церков та організованої релігії неухильно знижується, причому минулого року рекордні 30% американців висловили "дуже низьку" впевненість – це найбільше число відтоді, як Gallup почав відстежувати це питання в 1973 році.
Ерозія довіри також впливає на медіа: понад 40% американців повідомляють про дуже низьку довіру, особливо до газет і телебачення.