Шокуючі відеокадри смерті затриманого поліцією чорношкірого американця Джорджа Флойда і пов’язані з цим події у США викликали помітну реакцію в інших країнах світу.
Сотні людей вийшли у неділю на демонстрації, зокрема у Лондоні та Берліні, на знак солідарності з протестами у Сполучених Штатах.
Лондонські демонстранти зібралися на Трафальгарській площі і скандували “Нема справедливості, нема миру”, а потім пішли маршем до будівлі посольства США.
Лондонська демонстрація була мирна, але поліція повідомила про п’ять арештів біля посольства; трьох осіб заарештували за порушення правил карантину і двох - за напад на службовців поліції.
У Берліні кілька сотень людей зібралися також під будівлею посольства США з гаслами “Справедливість для Джорджа Флойда”, “Притягнути поліцію до відповідальності” і “Припиніть нас вбивати”.
Демонстранти у Данії прийшли до американського посольства у Копенгагені з гаслами “Припиніть вбивати чорношкірих людей”.
Увага з боку авторитарних режимів
Контрольовані владою ЗМІ в авторитарних країнах активно транслювали репортажі про протести у США, зосереджуючись на діях поліції.
В Росії смерть Джорджа Флойда називають прикладом жорстокості американської поліції і звинувачують США у “систематичних проблемах в галузі прав людини”.
У заяві російського міністерства закордонних справ сказано: “Цей інцидент - далеко не перший випадок беззаконня і невиправданої жорстокості служб охорони закону у США. Американська поліція скоює такі злочини надто часто”.
Редактор газети Global Times, яку видає китайська комуністична партія прирівняв американські протести до подій у Гонконгу: “Я хочу запитати спікера Пелосі і секретаря Помпео, чи мав би Пекін підтримувати протести у США, так я ви прославляєте заворушення у Гонконгу?”
Іранське державне телебачення також показує протести у США, і в одному з репортажів глядачам бездоказово повідомили, що американська поліція у Вашингтоні “підпалює автомобілі і нападає на демонстрантів”.
Дивіться також: Нам це набридло: нічні протистояння у Вашингтоні