Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш заявив, що головні сучасні проблеми людства можна вирішити лише глобальними зусиллями, і для цього міжнародні організації треба реформувати.
Щоб врятувати багатосторонність, нам треба реформувати багатосторонні організації.
Виступаючи у Лондоні вперше після затвердження у січні на посаді, Ґутерреш заявив, що висунув пропозиції реформ інституцій, які мали б підтримувати мир і безпеку, а також для покращення ролі ООН у сприянні розвитку країн.
Антоніу Ґутерреш критикував зростання ксенофобії та “ірраціональних дій, агресивного націоналізму” в західних країнах і вказав, що надто багато людей опинилися на задвірках глобалізації.
Серед джерел міжнародної нестабільності генеральний секретар назвав також корупцію, масову міграцію та глобальні зміни клімату.
Він натякнув, що деякі держави - члени організації чинять спротив змінам, бо бояться втратити свій вплив у структурах.
Колишній португальський прем’єр-міністр визнав, що протистояння поглядів у Раді Безпеки ООН означає неспроможність віднайдення мирних вирішень.
Він сказав, що більшість сучасних збройних конфліктів не є простими двосторонніми війнами між державами, а внутрішніми конфліктами, що виходять на регіональний рівень і “пов’язані з глобальною загрозою тероризму”.
Тому, за словами Антоніу Ґутерреша, потрібно змінити сутність операцій ООН з підтримання миру, бо “насправді часто нема що підтримувати”.
На миротворчі операції ООН йде 80% витрат організації, повідомив він.
“Світ сповнений обурення. Люди бачать багатства, а нерівність зростає", - цитує Антоніу Ґутерреша кореспондент Guardian. "Єдиний вихід - вкладати гроші в соціальну сферу. Нам треба домогтися, щоб кожна група відчувала повагу до її ідентичності. Нам потрібен світ, де відмінності поважають. Це помилка - вважати, що гармонія виникає сама по собі”.
Ґуттереш окремо вказав на проблему біженців, як результат і чинник у регіональних конфліктах.
Упродовж десяти років (2005-2015) він працював на посаді комісара ООН у справах біженців.
Дивіться також: Про значення візиту Сергія Ларова до Вашингтона для України із колишнім послом США в Україні. Відео