Спеціальні потреби

Гарріс у промові визнала поразку на виборах, але пообіцяла продовжувати боротьбу за своє бачення Америки


Віцепрезидентка Камала Гарріс виступає з промовою про визнання поразки у президентських вибораз 2024 року в середу, 6 листопада 2024 року, на території університету Говарда у Вашингтоні. (AP Photo/Stephanie Scarbrough)
Віцепрезидентка Камала Гарріс виступає з промовою про визнання поразки у президентських вибораз 2024 року в середу, 6 листопада 2024 року, на території університету Говарда у Вашингтоні. (AP Photo/Stephanie Scarbrough)

Віцепрезидентка США Камала Гарріс заявила в середу, що вона визнає свою поразку на президентських перегонах, які виграв Дональд Трамп, але пообіцяла продовжити боротьбу за своє бачення країни.

«Ми повинні прийняти результати цих виборів», – сказала Гарріс, звертаючись до натовпу своїх прихильників в Університеті Говарда у Вашингтоні, випускницею якого вона є.

"Фундаментальний принцип американської демократії полягає в тому, що коли ми програємо вибори, ми приймаємо результати. Цей принцип, як і будь-який інший, відрізняє демократію від монархії чи тиранії, і кожен, хто прагне суспільної довіри, повинен його поважати", – сказала Гарріс.

При цьому вона наголосила, що "ми присягаємо на вірність не президенту чи партії, а Конституції Сполучених Штатів, нашій совісті та нашому Богу".

"Я є віддана усім трьом, ось чому я тут, щоб сказати: хоча я визнаю результати цих виборів, я не відмовляюсь від боротьби, яка живила цю кампанію, боротьби за можливості, за справедливість і гідність усіх людей, боротьби за ідеали, які є серцем нашої нації, ідеали, які відображають Америку в нашій найкращій формі. Це боротьба, яку я ніколи не припиню", – наголосила Гарріс у своїй промові.

"Іноді боротьба займає деякий час, - додала вона. –Це не означає, що ми не виграємо".

Перед своїм виступом Гарріс подзвонила до Трампа, привітала його з перемогою і сказала, що буде "брати участь у мирній передачі влади".

Виступаючи з промовою в Університеті Говарда, що є історично одним із найвідоміших університетів для темношкірих студентів, Гарріс наголосила, що розраховує на глибоке неприйняття американськими виборцями порядку денного, який уособлює її супротивник на виборах.

"Ми ніколи не відмовимося від боротьби за нашу демократію, за верховенство права, за справедливість для вісх і за священну ідею, що кожен із нас, незалежно від того, ким ми є чи звідки починаємо, має певні основні права та свободи, які повинні поважати та підтримувати", – сказала Гарріс.

Вона наголосила, що боротьба за ці цінності буде продовжуватись.

"Ми продовжуватимемо вести цю боротьбу в кабіні для голосування, у судах і на громадських площах, і ми також будемо вести її тихішими способами, у тому, як ми живемо, ставлячись один до одного з добротою та повагою, дивлячись в обличчя незнайомця та бачачи в ньому сусіда, завжди використовуючи нашу силу, щоб піднімати людей до боротьби за гідність, на яку заслуговують усі люди", – наголосила Гарріс.

Вона сказала, що це буде важка праця, але "важка праця може бути радісною, а боротьба за нашу країну завжди варта того".

Молодь вона закликала "ніколи не здаватися".

"Ніколи не припиняйте намагатися зробити світ кращим. Ви маєте силу. І ніколи не слухайте, якщо хтось говорить вам, що щось неможливо, тому що цього ніколи раніше не робили", – сказала вона.

Гарріс стала кандидаткою від Демократичної партії після того, як президент Джо Байден відмовився продовжувати президентську кампанію.

Він вибув із перегонів 21 липня та підтримав свою віцепрезидентку, яка швидко об’єднала Демократичну партію навколо своєї кандидатури.

Деякі демократи були скептично налаштовані щодо неї, але Гарріс надала нового поштовху кампанії демократів, коли почала боротьбу на збереження прав жінок на аборти після того, як у 2022 році Верховний суд США скасував рішення Роу проти Вейда.

Але, як кажуть оглядачі, Гарріс мала невигідні стартові умови для перегонів, бо почала свою кампанію пізніше, ніж її суперник, маючи лише 107 днів до кінця виборів.

Як пише агентство АР, зараз демократи міркують над тим, якою буде країна після другого президентства Трампа, і незрозуміло, яку роль зіграє Гарріс у майбутньому своєї партії.

"Робота із захисту Америки від наслідків президентства Трампа починається зараз, - написала Джен О'Меллі Діллон, керівниця кампанії Гарріс, у листі до персоналу. – Я знаю, що віцепрезидентка не закінчила цю боротьбу, і я знаю, що люди в цьому електронному листі також будуть лідерами цієї спільної місії".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG