Постійний представник США при ООН заявила, що втручання у вибори стало стандартною практикою для Москви
Постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі назвала втручання іншої держави в американські вибори «військовими діями», і що для Росії таке втручання стало стандартною тактикою.
«Коли країна може втрутитися у вибори в іншій країні, це військові дії. Це дійсно так, бо ви намагаєтеся похитнути демократію, підміняючи волю народу поширенням неправдивої інформації», - сказала Гейлі, виступаючи на форумі в Інституті Джорджа Буша в Нью-Йорку.
«І це відбувається не тільки тут. Подивіться на Францію та інші країни. Вони роблять це всюди, - продовжила вона. - Це їх нова улюблена зброя. І ми повинні впоратися з цим».
Хоча президент Дональд Трамп висловлює сумніви в тому, що саме російський уряд стояв за торішніми кібератаками під час виборів, Гейлі і інші представники адміністрації без коливань покладають провину на Кремль.
Втручання в американські вибори 2016 року проходило за тією ж схемою, що і кампанії Кремля, покликані вплинути на результати виборів по всій Європі, в тому числі в країнах Балтії, а недавно і у Франції, де кандидат-центрист Еммануель Макрон здобув перемогу над ультраправою популісткою Марін Ле Пен.
За словами Гейлі, американська розвідка «не покладаючи рук веде роботу» в сфері боротьби з кіберзагрозами.
Незважаючи на припущення, що за втручанням у вибори могла стояти не Росія чи не тільки Росія, Трамп влітку підписав законопроект про нові санкції щодо неї.
Відтак Росія розпорядилася скоротити штат дипмісії США в країні. Держдепартамент у відповідь на це висунув аналогічні вимоги Москві.
«Це просто дивує. Росіяни, нехай благословить їх Господь, задаються питанням: «Чому в американців антиросійський настрій?» І чому ми запровадили санкції? Ну так не втручайтеся в наші вибори, і у нас не буде антиросійського настрою, - заявила Гейлі. - І я думаю, що тут треба вести себе жорстко і залучити їх до відповідальності, і вселити приватному сектору, що вони несуть за це свою частку відповідальності. Ми всі повинні активізувати зусилля після цієї події».
Колишній президент Джордж Буш-молодший, який також виступив на цьому заході, висловив занепокоєння з приводу російського втручання, заявивши, що «російський уряд поставив перед собою завдання налаштовувати американців один проти одного».
«Іноземну агресію, в тому числі кібератаки, дезінформацію і фінансовий вплив, не можна недооцінювати і не можна терпіти», - додав він.
Заява Гейлі викликала швидку реакцію посольства Росії в США, яке звинуватило американського дипломата в бездоказовості.
«У своїх вигадках про «втручання» Росії в американські президентські вибори в 2016 році американські політики не знають упину, - йдеться в коментарі посольства, оприлюдненому в четвер увечері. - Неодноразово і на всіх рівнях ми заявляли: Росія не втручається у внутрішні справи США».
«Хотіли б нагадати колезі Ніккі Гейлі, що тих, хто втручався в виборчі процеси в США, причому самим відкритим і безцеремонним чином, треба шукати серед офіційно оголошених союзників і друзів, - йдеться далі в російському документі. - Вони агітували на користь демократичного кандидата і висловлювали свої побоювання в зв'язку з можливістю приходу до влади кандидата від республіканців. Фактів багато. Досить подивитися газети річної давності або заглянути в Інтернет», - зазначають у посольстві Росії в США.
Дивіться також: В.о. міністра охорони здоров'я про медреформу: Гроші виділятимуться не на утримання лікарень, а на лікування пацієнта