Світові лідери та дипломати приєдналися до мільйонів українців по всій планеті, які вшановують жертв Голодомору-геноциду, скоєному на території України за наказом з Москви.
Свої співчуття і підтримку висловив українському народу президент США Джо Байден, який запевнив, що Америка "стоятиме разом з українцями у важкий час".
Державний секретар США Ентоні Блінкен у своєму зверненні до українців з нагоди Дня пам'яті жертв Голодомору наголосив на підтримці США у сьогоднішній боротьбі українців.
"Сьогодні ми згадуємо Голодомор, навмисний сталінський голод, який убив мільйони українців. Ми підтверджуємо нашу підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, яка захищає свою свободу від агресії Росії", – твітить Блінкен.
Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола написала про це у мережі Х (колишній Твіттер):
“Сьогодні Європа приєднується до народу України, щоб згадати та вшанувати мільйони жертв Голодомору”.
"Росія не змінилася, – застерігає. у своєму твіті прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас. – Вона сьогодні веде геноцидну війну проти України".
"Ми повинні допомогти Україні перемогти, домагатися відповідальності та прагнути до світу, вільного від таких жахів", – додала очільниця уряду Естонії у своєму твіті.
“Жахливим злочином радянської влади проти народу України”, який “ніколи не повинен бути забутий” назвав Голодомор і посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс.
“Ця статуя змореної голодом української дитини така зворушлива. Поки я був там, перехожі приносили зерно та яблука, щоб покласти до її ніг”, – поділився емоціями Гарріс, описуючи скульптуру “Гірка пам’ять дитинства”, що біля Національного музею Голодомору-геноциду у Києві.
Шану цьому меморіалу віддав і новопризначений Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Масаші Накагоме, який 3 тижні тому посів цю посаду.
Відвідавши Ірпінь, він підтвердив, що тісна співпраця України з Японією буде міцніти, звітував днями мер Ірпеня Олександр Маркушин.
"Воєнні злочини Кремля тривають, але цього разу ми повинні допомогти Україні перемогти", – заявили у Міністерстві зовнішніх справ Литви.
Литовський уряд наголосив, що "сталінський режим організував Голодомор", прирікши на смерть мільйони українців.
"Голод був покаранням за їхній опір і бажання зберегти національну ідентичність під час радянської окупації", – кажуть у литовському МЗС.
Посольство США у Болгарії наголошує, що нинішня Росія наслідує методи режиму Йосипа Сталіна і його рукотворного голоду та "продовжує атакувати глобальні постачання продовольства, повторюючи ці звірства".
"Наслідки поширюються по всьому світу", – наголошує американське представництво.
Як повідомляв Голос Америки, посолка США в Україні Бріджит Брінк у День пам’яті жертв Голодоморів в Україні заявила, що “Росія знову використовує їжу як зброю та інструмент влади й примусу, а агресія Москви проти України також загрожує світовій свободі, відкритості та миру”.
Незмінну підтримку Україні засвідчила і Фінляндія. "91-а річниця [Голодомору] нагадує нам про жахи, які можуть завдати автократичні режими", – застерігають фінські дипломати.
Національний музей Голодомору-геноциду у Києві закликає приєднатися до вже традиційної акції пам’яті “Запали свічку пам’яті”, під час якої 23 листопада українці довкола світу ставлять на підвіконні свічку 23 листопада у День пам’яті жертв Голодоморів.
“Однак для історичної справедливості немає спеціально відведених днів – вона завжди мусить бути на першому місці”, – закликає музей.
23 листопада, повідомляють у музеї, президент України Володимир Зеленський із дружиною Оленою Зеленською взяли участь у заходах із вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 разом із військовослужбовцями, дипломатом і духовенством України.
"Як можна прагнути стерти цілий народ? Як можна відбирати в людей останнє: останні харчі, останні засоби до існування, останню надію на життя? Це неможливо збагнути", – ставить риторичні питання президент України Володимир Зеленський.
Президент наголошує, що злочини Голодоморів 1932-1933 і 1946-1947 доводять: "Жорстокість та цинічність тиранів не мають меж".