Спеціальні потреби

Уперше в історії США інавгурацію президента Трампа відвідують іноземні лідери


Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні, президент Аргетини Хав'єр Мілей і віце-президент Китаю Хань Чжен беруть участь у церемонії інавгурації перед тим, як Дональд Трамп складе присягу як 47-й президент США, у ротонді Капітолія США у Вашингтоні. 20 січня 2025 року. REUTERS
Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні, президент Аргетини Хав'єр Мілей і віце-президент Китаю Хань Чжен беруть участь у церемонії інавгурації перед тим, як Дональд Трамп складе присягу як 47-й президент США, у ротонді Капітолія США у Вашингтоні. 20 січня 2025 року. REUTERS

Вперше в історії США інавгурацію президента Дональда Трампа у Вашингтоні 20 січня відвідають іноземні лідери. Трамп створив прецедент, запросивши іноземних лідерів на свою інавгурацію.

Президент Аргентини Хав'єр Мілей і прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні є серед гостей в Ротонді Капітолія, повідомляє агентство АР.

Трамп також запросив на свою інавгурацію, зокрема, президента Китаю Сі Цзіньпіна.

Раніше жоден глава держави не відвідував США з офіційним візитом на інавгурацію президента.

19 січня президенти Аргентини на Парагваю Хав’єр Мілей та Сантьянго Пенья були спеціальними гостями на латиноамериканському інавгураційному балу, де серед інших виступали кілька номінантів на ключові посади в новому уряді США – кандидат на держсекретаря США, сенатор Марко Рубіо, а також кандидат на посаду міністра охорони здоров’я США Роберт Ф. Кеннеді-молодший.

Президент України не був запрошений на інавгурацію президента Трампа. Про це під час брифінгу 16 грудня повідомив сам новообраний президент, відповідаючи на питання журналістів, чи було надіслане запрошення на інавгурацію президенту Зеленському.

"Ні, – сказав Дональд Трампа, – але якщо він захоче приїхати, я хотів би його прийняти. Я його не запрошував, ні".

Водночас Дональд Трамп згадав, що бачився із Зеленським на відкритті собору Паризької Богоматері у Парижі, і президент України був одним із тих, "хто виявив свою повагу".

Китай

Лідер Китаю Сі Цзіньпін став першим іноземним лідером, про запрошення якого на інавгурацію стало відомим у грудні.

Сі не прибув до Вашингтона, але надіслав на церемонію свого віцепрезидента Хань Чжена, про це в п’ятницю 17 січня повідомило МЗС Китаю.

Під час виборчої кампанії Дональд Трамп обіцяв запровадити мита та інші економічні заходи проти Китаю. 17 січня Трамп та Сі Цзіньпінь провели телефонну розмову і серед іншого обговорили торгівлю та майбутнє китайської соцмережі TikTok у США. Дональд Трамп після цього сказав, що дзвінок був «дуже хорошим».

Кандидат на посаду держсекретаря США Марко Рубіо під час слухань у Сенаті щодо затвердження його на посаді назвав Китай «найпотужнішим, небезпечним і майже рівним супротивником, з яким коли-небудь протистояла країна».

Аргентина

Президент Аргентини був першим іноземним лідером, який зустрівся з новообраним президентом США Дональдом Трампом після виборів 5 листопада.

Хав’єр Мілей був присутній на церемонії присяги нового президента та відвідає один з офіційних інавгураційних балів в день інавгурації.

Мілей, який сам себе називає «анархокапіталіст», у суботу зустрічався з Вівеком Рамасвамі, який назвав його "особою, яка надихає".

Позитивно відгукувався про Мілея також американський мільярдер та ймовірний представник уряду Дональда Трампа Ілон Маск. Зокрема, він захоплювався впровадженням в Аргентині заходів жорсткої економії, коли було звільнено десятки тисяч держслужбовців, заморожено проєкти громадської інфраструктури та заморожено деякі зарплати та пенсії.

Італія

Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні нещодавно зустрічалась із новообраним президентом Трампом в його резиденції на Флориді у Мар-а-Лаго.

Мелоні зберігала добрі стосунки з обома президентами – і Байденом, і Трампом.

Деякі оглядачі називають її однією із ключових співрозмовників США у Європі.

Грузія

Колишня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі також візьме участь в інавгураційних заходів президента США Дональда Трампа. Вона отримала персональне запрошення на церемонію від конгресмена Джо Вілсона.

Зурабішвілі заявляє, що втратила посаду незаконно, внаслідок протиправного, за її словами, обрання парламентом нового президента країни. У Грузії тривають масові протести.

Напередодні в інтерв’ю каналу Fox News Зурабішвілі заявила, що Грузія може стати або «великим успіхом для Америки, або великою проблемою для Америки» в регіоні, оскільки «Росія завжди намагається домінувати».

Бразилія

Колишній президент Бразилії Жаїр Болсонару, який планував взяти участь в інавгурації Трампа, не зміг приїхати до США через те, що Верховний суд країни заборонив йому покидати Бразилію.

Болсонару, який керував Бразилією з 2019 по 2022 рік і якого називають "Трампом із тропіків", заявив, що його запросили на інавгурацію Трампа 20 січня.

Прощаючись у суботу в аеропорту Бразиліа зі своєю дружиною, яка відлітала на інавгурацію Трампа, Болсонару обурювався тим, що його апеляція була відкинута і звинуватив Верховний суд країни в переслідуванні.

У лютому 2024 року за рішенням верховного суду Бразилії у Болсонару відібрали паспорт. Болсонару заборонено балотуватися на посаду до 2030 року, йому висуваються звинувачення у нібито підготовці державного перевороту після його поразки на виборах у 2022 році.

У повідомленні використано інформацію АР.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG