Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель заявив, що він скликає екстрену зустріч міністрів закордонних справ ЄС після того, як президент Росії Володимир Путін наказав мобілізувати сотні тисяч росіян для боротьби в Україні, повідомляє агентство Reuters.
Нарада має відбутися у середу ввечері у Нью-Йорку, куди ключові посадові особи ЄС зібралися на сесію Генеральної Асамблеї ООН.
За словами Борреля, причиною зустрічі є «серйозна ескалація» з боку президента Росії Володимира Путіна.
«Погрозою застосування ядерної зброї він намагається залякати Україну та всі країни, які підтримують Україну, – сказав Боррель журналістам у кулуарах Генасамблеї ООН. - Але йому це не вдасться. Він зазнав невдачі раніше, і він зазнає невдачі знову».
Боррель сказав, що міжнародне співтовариство не може прийняти таку загрозу, і що цього тижня лідери ООН повинні відреагувати.
«Сьогоднішні заяви президента Путіна є серйозною ескалацією. Ми не маємо дати себе залякати і повинні забезпечити, щоб Україна перемогла», – написав Боррель у своєму твіті.
Щодо ЄС, то він сказав, що блок не дасть себе залякати і продовжить військову та економічну підтримку Києва. Боррель сказав, що блок також розгляне нові санкції проти Росії, особливо якщо вона продовжить проведення запланованих так званих «референдумів» на окупованих частинах України.
В інтерв’ю телеканалу CNN у вівторок Боррель сказав, що ЄС «не визнає жодних «референдумів» на окупованих територіях».
«Звісно, ми не визнаємо жодного референдуму на окупованих територіях. Саме слово «окуповані території» говорить все. Провести референдум посеред війни на окупованій території, що належить іншій країні, не дає жодних гарантій. Тому ми не визнаємо жодних референдумів, як ми не визнаємо ніяких незалежних республік на Донбасі», – сказав Боррель.
У середи Боррель сказав, що не планує зустрічатися з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, який має прилетіти до Нью-Йорка цього тижня для участі у Генасамблеї ООН. Лавров візьме участь у міністерському засіданні Ради Безпеки ООН у четвер.
Політики, експерти, оглядачі говорять, що Генасамблея ООН є тим місцем, де Росії має бути чітко сказано про те, що її дії є неприйнятними. Деякі оглядачі вважають, що з цього приводу має бути загальне голосування Генеральної Асамблеї.