Під час саміту НАТО у Вільнюсі обговорюватимуть питання довгострокових зобов’язань України у сфері безпеки. Про це заявив координатор стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі під час ексклюзивного інтервʼю журналістці Голосу Америки Юлії Ярмоленко у Білому Домі.
“Я просто не буду випереджати наших союзників чи саміт. Я вам скажу, що довгострокові зобов’язання України у сфері безпеки обов’язково будуть темою обговорень”, – наголосив Джон Кірбі.
Я вам скажу, що довгострокові зобов’язання України у сфері безпеки обов’язково будуть темою обговоренькоординатор стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі
Координатор стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому зауважив, що найважливішими акцентами залишаються допомога Україні у війні проти Росії, а також післявоєнна відбудова: “Ми вважаємо, що найважливішим є залишатись зосередженими на боротьбі, яку вони зараз ведуть. І дивитись на післявоєнну Україну, на те, якими будуть потреби її безпеки, і які зобов’язання ми та наші союзники можемо взяти на себе, щоб допомогти їм залишатися в безпеці, тому що вони й надалі матимуть великий кордон з Росією”.
Кірбі в інтервʼю наголосив на політиці “відкритих дверей” НАТО, але підкреслив необхідність країн, які претендують на членство в НАТО, відповідати певним вимогам: “Звичайно ж, ми віримо у політику відкритих дверей НАТО, але ми також визнаємо, що задля того щоб стати членом НАТО, кожна країна має відповідати певним вимогам, і що має бути серйозна дискусія між цією країною та Альянсом. Ми хочемо поважати цей процес”.
На думку Кірбі, зараз не йдеться про те, щоб Україна залишилася «у сірій зоні» безпеки – між НАТО і Росією, навпаки – всі дії союзників свідчать про те, що вони є повністю на стороні України у її справделивій боротьбі проти російської агресії.
“Думаю, важко подивитись на те, що ми робили протягом останніх 16 місяців і сказати, що Україна – в якійсь сірій зоні. Думаю, що повідомлення, передане пану Путіну гучне і чітке – не тільки Сполучені Штати, не тільки Захід, а й цілий світ продовжать підтримувати Україну”, – додав координатор стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, коментуючи питання про статус України після саміту НАТО у Вільнюсі.
Раніше сьогодні Голос Америки повідомив, що адміністрація президента США Джо Байдена оцінює можливість надання Україні касетних боєприпасів.
Про це повідомив заступник прес-секретаря Білого Дому Ендрю Бейтс 6-го липня під час прес-конференції на борту Air Force One на шляху до штату Південна Кароліна. За інформацією видання Reuters з посиланням на американських високопосадовців, очікується, що в пʼятницю США оголосять новий пакет озброєнь для України, який може включати і касетні боєприпаси.
Дивіться також: Україна, НАТО та 5 стаття: позиції союзників та думки експертів. Відео
Форум