Спеціальні потреби

На прохання Трампа Південна Корея надасть США набори із тестування на коронавірус


Офіційний Сеул погодився надати Вашингтону набори для виявлення COVID-19 на прохання президента Дональда Трампа. Південну Корею вважають країною з однією з найефективніших систем тестування населення на коронавірус.

У вівторок ввечері Трамп ініціював 23-хвилинний дзвінок із президентом Південної Кореї Мун Чже Іном, під час якого заявив про "нагальне прохання". Наступного дня Мун підтвердив, що йшлось про набори із виявлення COVID-19.

Корейська біотехнологічна компанія Seegene, яка виробляє тести на вірус, вже погодилась продати Лос-Анджелесу 20 тисяч наборів за 1.25 мільйона доларів.

Південну Корею вважають однією із найефективніших країн у боротьбі з COVID-19. Невдовзі після перших підтверджених випадків інфікування у країні, Seegene та інші місцеві виробники почали масово виготовляти тестувальні набори, а 100 лабораторій повністю присвятили свою роботу швидкому аналізу даних зразків.

Тепер країна може виготовити від 15 до 20 тисяч тестів у день. За увесь час спалаху там зафіксували понад 9 тисяч випадків захворювання, також там зберігається невисокий темп інфікування (300 нових випадків за останні 5 днів).

Тим часом у США за останні п'ять днів кількість офіційно підтверджених випадків інфікування подвоїлась і станом на середу складає понад 55 тисяч (20 березня цей показник був 25.5 тисяч).

Як Голос Америки повідомляв раніше, Всесвітня організація охорони здоров'я каже, що США незабаром можуть стати епіцентром глобальної пандемії коронавірусу, хоча президент Дональд Трамп оголосив, що сподівається на повернення нормального життя у Сполучених Штатах вже упродовж наступних тижнів.

Домовленість між президентами США та Південної Кореї відбулась на тлі загострення двосторонніх відносин країн. Трамп різко критикував Сеул за те, що країна не робить достатніх внесків в оплату витрат на американську військову базу, розташовану на Корейському півострові. Якщо сторонам не вдасться домовитись, то тисячі корейських працівників, що обслуговують базу, залишаться без оплати, і це позначиться на військовій готовності бази та американських сил, пише NPR. Чи було це предметом розмови Муна і Трампа під час обговорення надання США корейських тестувальних наборів - невідомо.

Дивіться також: Дональд Трамп хоче відновлення роботи економіки у США вже до Великодня. Відео

Дональд Трамп хоче відновлення роботи економіки у США вже до Великодня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG