Спеціальні потреби

Кудрицький: Україна має будувати нові розосереджені електростанції, щоб не дати РФ знищити українську енергомережу


Голова НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький під час конференції з відновлення України у Берліні, 11 червня 2024. Голос Америки
Голова НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький під час конференції з відновлення України у Берліні, 11 червня 2024. Голос Америки

Україні не вдасться до зими повністю відновити електромережу. Однак паралельно із відновленням важливо будувати по країні нові, менші та децентралізовані генерувальні станції, адже постійно відновлювати ті самі електростанції від повторних руйнувань з боку Росії неможливо.

Про це розповів глава НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький у Берліні на полях конференції з відновлення України.

в якийсь момент ми не зможемо відновити ті самі електростанції, які обстрілюють знову і знову

У коментарі керівниці мовлення Голосу Америки у Східній Європі Мирославі Ґонґадзе посадовець сказав, що хоча головне завдання для держави – максимально відновити генерувальні потужності, "паралельно нам потрібно якомога швидше розпочати розгортання нових генеруючих потужностей в Україні, тому що в якийсь момент ми не зможемо відновити ті самі електростанції, які обстрілюють знову і знову".

Кудрицький зазначив, що якщо у 2022 році Росія руйнувала системи передачі електроенергії, які досить швидко вдалось відновити на 93-94%, минулої зими Кремль руйнував саме електрогенерувальні централізовані тепло-, електро- та гідроелектростанції, тому відновити до зими електропостачання на 100% не вдасться.

"Нам потрібне ППО, щоб захистити те, що буде відновлено протягом зими", - додав він.

"Україна має бути преміальним ринком для інвесторів"

Допомогти Україні будувати нові електростанції посадовець закликав міжнародних інвесторів, для чого, за його словами, Київ створює спрощені правила та сприятливі економічні умови.

"Разом з енергетичним регулятором ми створюємо економічне середовище, яке б винагородило ці інвестиції в нові електростанції, які мають заробляти більше, ніж європейські аналоги. Отже, Україна має бути преміальним ринком для цих інвесторів, оскільки інакше вони б не інвестували в це ризиковане місце", - заявив Кудрицький.

нам потрібно розгорнути нову розосереджену децентралізовану генерацію, щоб вони не могли використати дві ракети для виведення з ладу 1000 мегават потужності

Він додав: "Вчора ми спілкувалися з понад 20 компаніями з України та з-за кордону - в Німеччині, США та інших країнах, - і вони готові розгорнути до одного ГВт нових генеруючих потужностей в Україні. Вітрові електростанції, гнучкі газові електростанції, акумуляторні системи зберігання. Усі ці нові технології нам дуже потрібні".

За словами посадовця, це забере від 1-1,5 років, здебільшого йдеться про зиму 2025-2026, "яка може бути значно ризикованішою і складнішою навіть за майбутню зиму, тому що росіяни поступово знищують наші існуючі генеруючі активи".

"Тому нам потрібно розгорнути нову розосереджену децентралізовану генерацію, щоб вони не могли використати дві ракети для виведення з ладу (станції на) 1000 мегават потужності за лише одну атаку. Нам потрібні сотні менших електростанцій, які було б добре розподілені по всій країні", - пояснив Кудрицький у коментарі Голосу Америки.

  • 16x9 Image

    Мирослава Ґонґадзе

    Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

    З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

    Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

    Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

    У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

    Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG