Спеціальні потреби

Сенат США схвалив законопроєкт про ленд-ліз для України, а адміністрація бойкотуватиме Росію у G20


На фото: Будівля Капітолію у Вашингтоні
На фото: Будівля Капітолію у Вашингтоні

Сенат Конгресу США одноголосно схвалив законопроєкт, що дає змогу президенту Джо Байдену використати програму ленд-лізу для спрощення відправки військової допомоги Україні та країнам східної Європи.

Востаннє програма діяла у Другу світову війну, коли американська військова допомога вирушала до тих, хто боровся проти нацистської Німеччини.

Документ, викладений на сайті Конгресу, був представлений ще у січні на тлі повідомлень про підготовку Москви до введення військ в Україну. Двопартійний законопроєкт фактично він дозволяє президенту віддавати в борг або лізинг військове обладнання в обхід експортного контролю, пише "Радіо Свобода". Використана військова техніка може бути списана, а оплата за знищену техніку може не стягуватися.

Тепер законопроєкт має розглянути нижня палата Конгресу. Після цього він надійде на підпис до президента США.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба подякував за рішення: «Це важливий перший крок до ленд-лізу, який сприятиме постачанню військового обладнання до України», – написав Кулеба у Twitter 7 квітня.

Тим часом, на слуханнях у Комітеті з фінансових послуг Палати представників міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що Росія має бути виключена з клубу 20-ти найбільших економік світу G20, і попередила, що її країна бойкотуватиме «низку зустрічей» у форматі G20, якщо на них з’являться російські представники.

Виступаючи перед законодавцями, Єллен сказала, що вторгнення Росії в Україну та вбивства цивільних у Бучі «є неприйнятним порушенням глобального світопорядку, заснованого на правилах, і обернеться величезними економічними наслідками».

За її словами, адміністрація Джо Байдена прагне звести до мінімуму активну участь Росії у великих міжнародних організаціях. Водночас вона визнала, що Москву навряд чи вдасться виключити з Міжнародного валютного фонду через відповідні правила.

«Президент Байден дав зрозуміти, і я, звичайно, згодна з ним, що Росія не може, як ні в чому не бувало, бути присутньою в будь-якій з [глобальних] фінансових установ. Він сказав, що Росія має бути виключена з G20, і я ясно дала зрозуміти нашим колегам в Індонезії, що ми не братимемо участі у низці зустрічей, якщо росіяни там з’являться», – сказала Джанет Єллен.

Індонезія, яка цього головує в G20, організовує зустріч міністрів фінансів країн-учасниць. У листопаді на індонезійському Балі має відбутися саміт лідерів.

До складу G20 входять Китай, Індія, Саудівська Аравія та ще низка країн, які неохоче засудили дії Росії проти України.

Раніше у Кремлі заявили, що «нічого смертельного» не станеться, якщо Росію виключать із «Групи 20» найбільших економік світу.

Тим часом, у четвер 7 квітня у Генеральній асамблеї ООН відбудеться ініційоване США і Великою Британією голосування щодо виключення Росії з Ради з прав людинина на тлі повідомлень про те, що російські військові вбили сотні цивільних жителів у Бучі на Київщині. Для виключення Росії з Ради потрібна підтримка щонайменше двох третин із 193 членів Генасамблеї ООН.

У статті використано матеріали "Радіо Свобода", російської служби "Голосу Америки"

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG