Спеціальні потреби

Перед "Рамштайном" Данія та Нідерланди заявили про план надати Україні додаткові танки Leopard 2


Танк Leopard 2 армії Іспанії залучено до військових навчаннях Crystal Arrow 2023 в Адажі, Латвія, 29 березня 2023. REUTERS/Ints Kalnins
Танк Leopard 2 армії Іспанії залучено до військових навчаннях Crystal Arrow 2023 в Адажі, Латвія, 29 березня 2023. REUTERS/Ints Kalnins

Данія та Нідерланди спільно придбають, відремонтують і передадуть Україні 14 танків Leopard 2. Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен заявила, що українці "продовжують боротьбу проти російського агресора", і їхня рішучість є "потужною мотивацією для Нідерландів" продовжувати військову підтримку.

Танки Leopard 2A4 будуть придбані за 165 мільйонів євро, суму "порівну поділять" між Данією та Нідерландами, і очікується, що вони будуть поставлені "на початку 2024 року". В лютому Данія, Німеччина та Нідерланди оголосили, що нададуть Києву щонайменше 100 відремонтованих танків Leopard 1 зі складів та поставлять їх в Україну цього та наступного року.

У п'ятницю міністри оборони понад 50 країн зберуться на базі Рамштайн у Німеччині, щоб обговорити координацію військової підтримки України. Виконувач обов’язків міністра оборони Данії Троелс Лунд Поульсен заявив, що хоче на цій зустрічі "вивчити можливості" для інших міжнародних варіантів співпраці, що може допомогти Україні у боротьбі з Росією.

Напередодні від’їзду до Рамштайну американського міністра оборони Ллойда Остіна та голови Об'єднаного комітету начальників штабів США Марка Міллі CША оголосили новий пакет безпекової допомоги Києву у $325 млн, що за словами представників Пентагону може прибути до України "історично рекордними темпами".

Зустріч у форматі "Рамштайн" обговорювали також у Києві генсек НАТО Єнс Столтенберг та президент України Володимир Зеленський. "Перше – «Рамштайн», засідання, яке відбудеться завтра, та рішення, яких очікуємо від партнерів. Передусім це стосується збройної підтримки наших активних дій. Що далі зможуть рухатися наші воїни на передовій, то швидше в Україну та всю Європу повернеться найголовніше – мир", – зазначив Зеленський, який також звернувся до Столтенберга із проханням допомогти подолати стриманість партнерів у постачанні Києву далекобійної зброї, сучасної авіації, артилерії та бронетехніки.

"Надзвичайно важливо забезпечити, щоб усі системи, усе озброєння, яке вже є в Україні, працювали так, як мають працювати, тобто їм потрібні боєприпаси – величезні обсяги боєприпасів. Їм потрібні запчастини, технічне обслуговування, ремонтні можливості, технічне обслуговування, - сказав генсек Альянсу. - Так, ми повинні обговорити, де є потреба в нових платформах, але просто гарантувати, щоб усі платформи, які є, працювали належним чином, є величезним завданням, і це також буде розглянуто, коли (представники Контактної групи з питань оборони України) зустрінуться завтра в Рамштайні".

Столтенберг також додав, що із Зеленським вони обговорили довгострокову ініціативу підтримки, яка допоможе Україні перейти від оснащення та доктрини радянських часів до стандартів НАТО й забезпечити оперативну сумісність української армії із силами Альянсу. "Майбутнє України – в євроатлантичній сім’ї. Майбутнє України – в НАТО. З цим погоджуються всі союзники", - сказав очільник НАТО.

Раніше Голос Америки повідомляв, що Столтенберг заявляв: країни НАТО погодилися, що Україна стане членом Альянсу, "але це довгострокова перспектива". Торік Зеленський повідомив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. В Альянсі неодноразово заявляли про "відкриті двері" в НАТО для України, але конкретні терміни не називають.

У статті використано матеріали Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG