Німеччина зобов’язалася запустити «повний пакет санкцій проти Росії»
Анналена Бербок, яка очолює міністерство закордонних справ Німеччини заявила, що світ зобов’язаний рішуче відповісти на вторгнення Росії в Україну і повідомила про запуск «повного пакету санкцій проти Росії».
«Сьогодні ми прокинулися в іншому світі», - переповідає слова Бербок агентство Reuters, - «…якщо ми не займемо тверду позицію зараз, то заплатимо ще вищу ціну».
Стаття 4 Статуту НАТО передбачає проведення консультацій у випадку загрози для когось із союзників, або коли хтось із союзників вважає, що існує загроза для їхньої територіальної цілісності, політичної незалежності, безпеки.
Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас назвала російське вторгнення "загрозою для світу та всіх країн НАТО" і закликала зробити додаткові кроки зі зміцнення оборони союзників по НАТО.
Рекомендації посольства США у Києві щодо безпеки у зоні військових дій
- Якщо ви чуєте гучний вибух або якщо ввімкнено сирени, негайно шукайте укриття.
- Якщо ви вдома або в якомусь приміщенні, перейдіть на найнижчий рівень будинку, де є найменша кількістю зовнішніх стін, вікон і отворів; закрийте всі двері та сядьте біля внутрішньої стіни, подалі від вікон чи отворів.
- Якщо ви перебуваєте на вулиці, негайно шукайте укриття у твердій конструкції; якщо це неможливо, ляжте і накрийте голову руками.
- Майте на увазі, що навіть якщо ракета чи безпілотник будуть перехоплені, падаючі уламки становлять надзвичайний ризик.
- Після атаки тримайтеся подалі від будь-якого сміття та стежте за офіційними вказівками чи новинами основних ЗМІ.
“Ми засуджуємо найжорсткішими словами безпрецедентну військову агресію Росії проти України. Своїми неспровокованими та невиправданими військовими діями Росія грубо порушує міжнародне право та підриває європейську та глобальну безпеку та стабільність. Ми співчуваємо через втрати та страждання людей...Ми закликаємо Росію негайно припинити військові дії, вивести свої війська з України та поважати територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України. Такому застосуванню сили та примусу немає місця в 21 столітті ”, - мовиться у заяві президента Європейської Ради Шарля Мішеля та президентки Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн.