Зеленський закликає світ «екномічно знищити озброєне ракетами зло»
Український президент у зверненні, оприлюдненому в ніч 28 лютого, назвав російський обстріл житлових масивів Харкова умисним злочином.
Він підкреслив, що у враженому районі не було українських військових об’єктів і заявив, що той обстріл не був випадковістю.
«Зло, озброєне ракетами, бомбами й артилерією, треба зупинити негайно. Знищити економічно. Показати, що людяність уміє себе захищати», - заявив Володимир Зеленський.
«Я вважаю, що треба розглядати повне закриття неба для російських ракет, літаків, гвинтокрилів», - додав він, вказавши, що за п’ять днів вторгнення по Україні завдали «вже 56 ракетних ударів, випущено 113 крилатих ракет».
Гуманітарні організації ООН разом з партнерами продовжують свою роботу в Україні. Про це під час засідання Ради Безпеки ООН, присвяченого гуманітарній ситуації в Україні, заявив Філіппо Гранді, верховний комісар ООН у справах біженців.
520 тис. тисяч українців вже шукають порятунку від війни в інших країнах. За його даними, більше 280 тис. українців виїхали до Польщі, 94 тис. – до Угорщини, 40 тис. – Молдови, 34 тис. – Румунії, 30 тис. – Словаччини. Решта – в інших європейських країнах.
За його оцінками, через складну ситуацію потік біженців з України продовжиться. «Ми зараз прогнозуємо ще до чотирьох мільйонів біженців в найближчі дні та тижні», - розповів комісар.
ЮНІСЕФ просить створити безпечний коридор, щоб вивезти дітей із зони бойових дій в Україні
Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ просить всі сторони війни в Україні призупинити військові дії, щоб вивезти дітей з-під зони вогню.
Відповідну заяву оприлюднила виконавча директорка фонду Кетрін Рассел у понеділок, 28 лютого.
Президент США Джозеф Байден обговорив з союзниками і партнерами під час телефонної конференції скоординовану «відповідь на невиправдану і неспровоковану війну Росії проти України». Про це повідомляє Білий Дім.
Лідери, йдеться у повідомленні, «визнали хоробрість українського народу перед лицем російської агресії» та обговорили безпекову, економічну та гуманітарну допомогу України.
У розмові брали участь лідери США, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Польщі, Румунії, Великої Британії, а також - президентка Європейської комісії, президент Європейської ради та генсек НАТО.