Спеціальні потреби

Маккейн: як розвиватимуться події далі - важко передбачити


Джон Маккейн
Джон Маккейн
Наприкінці тижня в Німеччині проходитиме 50-та Мюнхенська конференція з безпеки. Напередодні цієї події у Вашингтоні в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень відбулася дискусія за участю двох американських сенаторів - Джона Маккейна і Кріса Мерфі. Законодавці поділилися своєю думкою з питань, які повинні стати ключовими в Мюнхені - майбутнє трансатлантичного партнерства, проблеми, що стосуються НАТО, і система європейської оборони в цілому.

Дискусія не обійшлася без обговорення ситуації в Україні та прагнення громадян країни стати частиною європейського та північноатлантичного партнерства.

Обидва сенатори нещодавно побували на Майдані в Києві під час акцій протестів. Джон Маккейн підкреслив, що самим зворушливим моментом у його житті «було те, коли протестувальники почали скандувати "дякую" у відповідь на наше до них звернення».

Сенатор Маккейн зазначив, що головною метою українського народу є не стільки членство в ЄС, скільки бажання стати «європейською країною».
Нам, американцям, важко зрозуміти, як важливо людям України мати підтримку США
Джон Маккенй, сенетор США

При цьому, за словами Маккейна, протягом всієї кризи в Україні ЄС «вів себе, як маятник, і не виявляв стійкої позиції», якої, як вважає сенатор, очікувало від європейських лідерів світове співтовариство.

Говорячи про допомогу Україні з боку Сполучених Штатів, Джон Маккейн підкреслив: «Нам, американцям, важко зрозуміти, як важливо людям України мати підтримку США».

Колега Маккейна сенатор Кріс Мерфі зазначив, що в ситуації з Україною від американських політиків, «можливо, очікують більшого, ніж це можливо в реальності».

«Ми в даному питанні володіємо обмеженою кількістю інструментів впливу. Як приклад можна привести візові санкції - механізм, який вже було приведено в дію», - сказав Мерфі.

В ексклюзивному коментарі для Російської служби «Голосу Америки» сенатор Маккейн зазначив, що «вкрай важко передбачити, що в Україні відбудеться далі». Коментуючи останню новину про скасування «антипротестних законів» , введення яких напередодні викликало особливе обурення опозиції , він заявив, що довіряє діям лідерів опозиції і вважає їх правильними.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG