Спеціальні потреби

Якщо ми визнаємо анексію Криму, тоді це може статися будь-де в Європі − Меркель


Fosil tulang paus dipajang di luar Wati El Hitan Fossils and Climate Change Museum, Warisan Dunia UNESCO, saat hari pembukaan museum tersebut di oase Fayoum, Mesir.
Fosil tulang paus dipajang di luar Wati El Hitan Fossils and Climate Change Museum, Warisan Dunia UNESCO, saat hari pembukaan museum tersebut di oase Fayoum, Mesir.

Німеччина зробила висновки з уроків історії і не має наміру допустити нового поділу Європи, заявила федеральний канцлер Анґела Меркель на спільній із президентом України Петром Порошенком прес-конференції в суботу в Києві.

«Моя присутність тут свідчить, що змінилося, і що дві країни можуть змінювати політичні відносини. Німеччина не хоче створити якусь нову політичну біду, вона дуже добре вивчила свою історію», − сказала Меркель.

Вона нагадала про 75-ту річницю пакту Сталіна і Гітлера.

Меркель повідомила, що її візит в Україну означає, що федеральний уряд і вона особисто підтримує територіальну цілісність України, її процвітання є важливою метою в німецькій політиці. Меркель зазначила, що їй часто задають питання щодо Криму. Вона зазначила, що анексія Криму є несправедливою.

«Це відбулося із порушенням територіальної цілісності в Європі. Якщо ми визнаємо такий принцип, то тоді це може статися будь-де в Європі», − заявила Меркель.

Вона зазначила, що це несе загрозу цілісності будь-якої європейської держави.

Тим часом президент України розраховує на донорську допомогу від Євросоюзу на суму 500 мільйонів євро на відновлення Донбасу.

«Ми сьогодні говорили про наші плани з відновлення інфраструктури Донбасу. Я хотів би подякувати пані Меркель за ті рішення, які ми сьогодні обговорили. Це і 20 найважчих поранених українських військовослужбовців, яких коштом німецького уряду приймуть у Німеччині, це створення спеціального фонду, який буде оголошений на донорській конференції у вересні в ЄС, де буде надано 500 млн євро на відновлення інфраструктури Донбасу», − сказав він на спільній прес-конференції

Сьогодні канцлер Німеччини зустрілася з президентом України, щоб обговорити складну ситуацію на сході України. За словами Меркель, вона хоче допомогти Києву в скрутний для нього час.

Порошенко на початку зустрічі назвав символічним той факт, що візит канцлера відбувається у День Державного прапора України та напередодні Дня Незалежності. За словами Порошенка, зараз Україна єдина, як ніколи, та проходить «дуже трагічний тест» у своїй історії.

Глава держави наголосив на тому, що, за останніми даними, рівень підтримки громадянами незалежності зараз навіть вищий, ніж у 1991 році, коли країна її здобула. Порошенко назвав Меркель «добрим другом та сильним адвокатом України» та відзначив, що за останні два місяці вони спілкувалися понад 20 разів, і це дуже допомогло Україні захистити свої інтереси.

Глава Української держави висловив подяку народу Німеччини за підтримку народу України у його прагненні миру та демократії. Меркель сказала, що має намір в Києві обговорити питання підтримки Німеччиною України та «шлях до миру, яким ми маємо пройти». Канцлер подякувала президенту за дружній прийом.

У п’ятницю президент США Барак Обама і канцлер Німеччини Анґела Меркель висловили стривоженість діями Росії всередині території України.

У телефонній розмові обидва керівинки заявили, що присутність в Україні російських військових, нарощування чисельності російських військ уздовж кордону з Україною і обстріли з Росії української території становлять небезпечну ескалацію напруженості з боку Москви.

Також обидва керівники погодилися, що введення в Україну російського «гуманітарного конвою» без згоди Києва є новою провокацією Москви, яка порушує суверенітет України.

Вони погодилися, що Росія має вивести цей конвой, а також припинити свою присутність на території України, повідомили в Білому домі.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG