Спеціальні потреби

Метро у США: Працює, але із обмеженнями


Карантин у столиці США: як працює метро? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Карантин у столиці США: як працює метро? Відео

Починаючи із середи, 18 березня, метрополітен у столиці США Вашингтоні починає працювати в обмеженому режимі. Потяги ходитимуть кожні 15 хвилин (раніше перерва між потягами могла бути 5 хвилин і менше), з 5 ранку до 11 ночі в робочі дні і з 8-ої ранку до 11-ої ночі у вихідні. Таким чином, йдеться у прес-релізі агентства, у прибиральників буде більше часу для санітарної обробки вагонів.

Усі потяги матимуть 8 вагонів (перед тим чимало потягів мали 6 вагонів), що, пояснили у метрополітені, буде дозволяти пасажирам розподілитися у вагонах і підтримувати дистанцію. Автобуси ходитимуть рідше – за розкладом вихідного дня. Якщо в автобусах спостерігається скупчення пасажирів, водіям наказано пропускати зупинки і не брати нових пасажирів.

Метро має намір бути з вами і надавати послуги для абсолютно необхідних подорожей у нашій громаді, поки це залишається безпечним і доречним.

Місцевих мешканців і туристів закликають не подорожувати без нагальної потреби.

«Наш регіон говорить в унісон: Залишайтеся вдома. Тільки абсолютно необхідні подорожі».

«Хочу чітко заявити. Метро має намір бути з вами і надавати послуги для абсолютно необхідних подорожей у нашій громаді, поки це залишається безпечним і доречним. Якщо кожен зробить свою частину і залишатиметься вдома, наскільки це можливо, метро буде працювати для медичних працівників і наших героїв, яких ми потребуємо у цей безпрецедентний час у нашому житті», - йдеться у заяві Генерального менеджера метро Пола Відфельда.

Метро закрило усі туалети на станціях і закликало людей, які почуваються хворими, не користуватися громадським транспортом. У одного із працівників метро був виявлений коронавірус КОВІД-19. Метро повідомляє, що у вівторок пасажиропотік впав на 70%.

Метро у столиці США традиційно викликає скарги через бруд, незадовільну роботу, почасти злочини, які відбуваються у підземці. На багатьох станціях можна побачити пацюків, а коврове покриття у вагонах старших моделей накопичує бруд.

Продовжує наразі працювати метро і у Нью-Йорку. Там повідомляють про скорочення кількості пасажирів минулої п’ятниці на 1.7 мільйонів, порівняно із попередньою. а деяких станціях на Мангеттані пасажиропотік впав на 30-40%.

Раніше губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Комо заявляв про те, що метрополітен, який обслуговує місто і навколишні території, потребуватиме допомоги від федерального уряду, аби працювати під час пандемії, оскільки потрібні додаткові зусилля для санітарної обробки транспорту.

Нью-Йорку ходили чутки, що метро буде закрите, на що поліція міста відповіла у Твіттері великими літерами: «Багато дезінформації в соціальних мережах. Особливо один твіт. Всупереч тому, що в ньому йдеться, у поліцейського департаменту Нью-Йорка не має планів закрити автошляхи та метро».

Залишаються відкритими метрополітени і у інших американських містах – Атланті, Сан-Франциско, Чикаго, Філадельфії, тощо, але скрізь запроваджуються додаткові заходи, такі як переведення адміністративних працівників на роботу з дому, посиленні заходи із санітарної обробки потягів, заклики до пасажирів не користуватися громадським транспортом без нагальної потреби.

Дивіться також: Як у світі намагаються зупинити поширення коронавірусу

Як у світі намагаються зупинити поширення коронавірусу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Інше за темою

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG