Спеціальні потреби

Суд у США дозволив американській родині судити "Сбєрбанк" РФ у позові щодо збиття MH-17


Архівне фото. Головуючий на судовому процесі в Нідерландах суддя Гендрік Стейнгаюс розглядає реконструйовані уламки рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній" на військовій авіабазі Гілзе-Рієн, Нідерланди, 26 травня 2021 року. AP Photo/Peter Dejong
Архівне фото. Головуючий на судовому процесі в Нідерландах суддя Гендрік Стейнгаюс розглядає реконструйовані уламки рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній" на військовій авіабазі Гілзе-Рієн, Нідерланди, 26 травня 2021 року. AP Photo/Peter Dejong

Позов родини американця, загиблого на рейсі MH-17 у 2014 році, проти російського державного "Сбєрбанку" розглядатиметься далі у суді.

4 лютого суд США постановив, що сім'я Квінна Шансмана, який загинув під час катастрофи літака Malaysian Airlines над Україною у 2014 році, може подати до суду на найбільший банк Росії. Позивачі твердять, що банк надавав послуги підтримуваним Росією бойовикам, причетним до збиття літака.

Нині "Сбєрбанк" заявив, що не погоджується з рішенням суду США відмовити банку в праві суверенного імунітету. "Сбєрбанк" заявив, що продовжить боротьбу в судах.

Перший позов родина Шансман подала у 2019 році, тоді відповідачами були позначені російські "Сбєрбанк" і "ВТБ Банк", а також американські Western Union Co., Western Union Financial Services, MoneyGram International і MoneyGram Payment System.

Позивачі звинуватили російські банки та американські компанії в тому, що вони дозволяли надсилати бойовикам на Донбасі великі суми грошей, переважно від симпатиків із російської діаспори США. Ці ресурси, як ідеться в позові, дозволили бойовикам придбати важке озброєння, повідомляло тоді Радіо Свобода.

18-річний Квінн Шансман став єдиним американцем, який загинув 17 липня 2014 року на рейсі до Куала-Лумпур з Амстердама. Літак був збитий ракетою класу "земля-повітря" над контрольованою бойовиками так званої "ДНР" територією на сході України, внаслідок чого загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.

Нідерландський суд у листопаді 2022 року підтвердив висновки слідства і заочно засудив трьох осіб, членів підтримуваних Росією озброєних формувань, до довічного ув’язнення за їхню роль в збитті MH17.

Обвинувачі також говорили про ознаки того, що чільні російські командувачі й керівники, знали і напевне схвалювали дії російських військових на території України.

Росія свою причетність заперечує. Україна визнала "ДНР" терористичною організацією, а США ввели санкції проти угруповання.

У статті використано матеріали Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG