Спеціальні потреби

У ФБР підтвердили, що проводить у США обшуки в компанії, пов’язаній із Коломойським


Обшуки проводяться в офісах компанії Optima в містах Клівленд і Маям – спецагент ФБР

Федеральне бюро розслідувань проводить 4 серпня обшуки в офісах компанії Optima в американських містах Клівленд і Маямі. Це кореспонденту Радіо Свобода підтвердила спеціальний агент ФБР Вікі Андерсон-Ґреґґ.

«Я можу підтвердити, що ми є в обох локаціях», – сказала вона, додавши, що наразі немає затриманих.

«Влада в Клівленді проводить широкомасштабне розслідування, яке стосується українського олігарха Ігоря Коломойського, воно триває вже досить тривалий час. Коломойський є керівником групи «Приват», великої української бізнес-компанії, а керівники компанії також входять до складу Optima», – повідомляє видання Cleveland.com, яке повідомило про обшук у будівлі One Cleveland Center.

Інформацію про обушки прокоментувала експертка аналітичного центру Atlantic Council Мелінда Харінг, яка написала у Twitter: "час змішувати мартіні".

21 травня 2019 року державний «Приватбанк» звернувся до Канцелярського суду американського штату Делавер із позовом про відшкодування збитків, яких, як вважає банк, він зазнав у результаті різних протиправних дій. Ці дії, вважає «Приватбанк», вчинені проти нього його колишніми власниками – Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, їхніми наближеними особами Мордехаєм Корфом, Хаїмом Шошетом та Уріелом Лейбером, а також компаніями, зареєстрованими у США. Загалом у позові йдеться про «відмивання грошей» протягом майже 10 років загальним обсягом у $470 млрд – тобто, майже 13 річних бюджетів України.

Раніше американський кореспондент Радіо Свобода отримав копію скарги, яку «Приватбанк» подав до суду штату Делавер.

У позовній заяві «Приватбанк» стверджує, що Коломойський та Боголюбов є бенефіціарними власниками або мають контроль у кількох фірмах, зареєстрованих у США. І ці компанії, йдеться в позові, брали участь у відмиванні грошей, які виводились із «Приватбанку».

Підставою позову до американського суду є низка схем, які мають ознаки шахрайства. Їх, на думку «Приватбанку», організували Коломойський і Боголюбов спільно з іншими відповідачами, щоби заволодіти активами у США вартістю у сотні мільйонів доларів. Виявити ці схеми вдалося завдяки аналізу кредитного портфеля банку та транзакцій компаній, яким «Приватбанк» видавав позики.

З’ясувалось, що гроші, отримані з банку, перераховувались низці одних і тих самих компаній, які «Приватбанк» називає «пральними». Ці ж компанії згодом витрачали отримані кошти на купівлю майна у США.

Загалом йдеться про десятки активів: феросплавні та металургійні заводи, комерційна нерухомість та готелі. Наприклад, завдяки грошам з «Приватбанку» одна із компаній, Optima Ventures, стала найбільшим власником комерційної нерухомості в американському місті Клівленд. Найбільше майна у Коломойського та Боголюбова «Приватбанк» виявив у штатах Огайо, Іллінойс і Техас.

Дивіться також: У російських містах пройшли акції на підтримку протестів в Хабаровську

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG