Спеціальні потреби

Нобелівський фонд скасував своє запрошення послам Росії, Білорусі та Ірану на вручення премії


Фотографія Нобелівської медалі, представлена під час церемонії в Нью-Йорку, у вівторок, 8 грудня 2020 року. Фонд, який розпоряджається престижними Нобелівськими нагородами, відкликав запрошення для послів Росії, Білорусі та Ірану під тиском критики. (AP)
Фотографія Нобелівської медалі, представлена під час церемонії в Нью-Йорку, у вівторок, 8 грудня 2020 року. Фонд, який розпоряджається престижними Нобелівськими нагородами, відкликав запрошення для послів Росії, Білорусі та Ірану під тиском критики. (AP)

Нобелівський фонд скасував своє запрошення представникам Росії, Білорусі та Ірану взяти участь у цьогорічній церемонії вручення премії, повідомляє Agence France Press.

У заяві, яку цитує агентство у суботу, мовиться, що Нобелівський фонд «повторить минулорічний виняток із звичайної практики, тобто не запрошуватиме послів Росії, Білорусі та Ірану на церемонію вручення Нобелівської премії в Стокгольмі».

Шведські та українські політичні лідери, а також білоруська опозиція засудили можливу присутність посланців цих авторитарних країн на церемонії вручення престижних премій, яка проходить щороку в норвезькій столиці Осло.

Минулого року послів Росії та Білорусі не запросили на церемонію нагородження та бенкети у зв'язку з російським вторгненням до України, яке відбувалося і з території Білорусі.

Посла Ірану було виключено зі списку гостей минулого року через протести в Ісламській Республіці, викликані смертю під вартою Махси Аміні, яку звинуватили в порушенні правил Ірану, які вимагають від жінок покривати голову хіджабом або хусткою.

Як писав Голос Америки, минулорічна лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук написала у мережі Х (колишня Twitter), що «вважає помилкою запрошення послів Ірану, Росії та Білорусі на Нобелівський бенкет».

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська нагадала у мережі Х, що поки представники режиму Лукашенка бенкетуватимуть у Стокгольмі, торішній лауреат, Алесь Беляцький далі перебуватиме за ґратами у Білорусі.

Проти запрошення представників Росії виступив прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, який заявив, що Росію потрібно ізолювати Росію всіма можливими способами.
Кілька шведських депутатів також заявили в п’ятницю, що бойкотуватимуть цьогорічну церемонію вручення Нобелівської премії. Шведська депутатка Європарламенту назвала це рішення «вкрай недоречним».
У Нобелівському фонді, що є приватним фондом, який розпоряджається престижними нагородами, заявили, що запрошення на заходи 2023 року були надіслані всім країнам, які мають дипломатичні представництва у Швеції та Норвегії. У фонді наголосили, що хотіли залучити навіть тих, хто не поділяє цінності Нобелівської премії.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG